אין לחם!

photo_rav_gh70_263.jpg

רבים מהמדענים והפילוסופים, החל מורנצקי, קאנט, פרידריך הגל ועד ימינו, מציינים שהעולם הוא מערכת סגורה, הנמצאת בשיתוף ותלות מוחלטת בכל הרמות שלה. האדם לא יכול לצאת מגבולות חוקי הטבע, ותמיד נמצא בתוך המערכת.

כבר ברור לכל, שהטבע הוא מושלם ואינטגראלי. כיצד זה יכול להתגלות ולהיות מובן לאדם הפשוט ביותר, שמכיר רק את המפעל שלו ואת הדרך לעבודה והביתה? זה יהיה מובן לו, כאשר יגיע למכולת ויגידו לו: "אין לחם!".

למה אין לחם?! – כי ספק אחד לא הביא קמח, השני – חמאה, השלישי- מים, הרביעי – חשמל… בקיצור אין לחם! אז מה עלי לעשות? לך תסכם עם כל הספקים שיביאו סחורה ואז יהיה לחם.

ואז הוא יצטרך להתרוצץ ולסכם עם כולם, וכך הוא יגלה שהוא תלוי בעולם כולו. למצב הזה בדיוק אנחנו מגיעים עכשיו. אם אנחנו לא נסדיר את הקשרים בינינו, אז לא יהיה לנו כלום, חוץ ממדפים ריקים, ואז דרך הייסורים האלה נגלה שאנחנו תלויים בכולם.

אחדים חושבים שיצליחו לברוח: "עכשיו אכין לי חלקת אדמה ואזרע שם תפוחי אדמה, עגבניות וכו' וזה יספיק לי לכל החיים, ואתם כולכם תיעלמו מצידי. זה לא מפריע לי, אני אשב בפינה שלי וזהו".

אבל זה בלתי אפשרי! החיים מסודרים היום בצורה כזו, מעל הטבע שלנו, שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו. לכן בעל הסולם אומר, שאם אנחנו נלך לכיוון הפירוד והניתוק בינינו, זה יוביל לעלייתם של משטרים נאציים. אמנם גם זה יהיה על ידי חיבור, אבל על ידי קבלה, ולא על ידי נתינה והשפעה.

ידיעות קודמות בנושא:
כשכל החיים הקודמים מתים…
ועוד במדור: משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/W5ehk

One comment

  1. דוגמא פשוטה ונהדרת

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest