דף הבית / קבלה לעם / ספר הזוהר / איך לעלות לזוהר?

איך לעלות לזוהר?

laitman_2009-07-18_0912-70.jpg

העיקר בקריאה בספר הזוהר הוא להידבק בטקסט. אם אנחנו זוכרים שהאור משפיע עלינו, זה מספיק.

ילד קטן הנמצא בין המבוגרים, מה הוא מבין מהשיחות שלהם, מהתנהגותם? האם הוא יודע מה הוא עולמם? – עבורו זה הכול סוד. אך מטבע הדברים, אנחנו בנויים בצורה כזאת גם כן. כמו הילד, גם אנחנו, קולטים דרך מה שנקרא, "אור מקיף". זוהי צורת ההתפתחות בהדרגה, בעקיפין, מבחוץ, הילד מתחיל לספוג הכול מהמבוגרים, מתכלל איתם, בלי להבין מראש מהמתרחש. מתוך ההתכללות בתוכם, על ידי הרצון שלו, הוא מתחיל להרגיש ואחר כך גם להבין. זהו מפתח בו כלי תפיסה, רצונות (כלים), ואחר כך גם שכל.

בהיותנו מבוגרים איננו מתפתחים, אלא רק ממלאים את עצמנו בידע ובהרגשה. גם כלי התפיסה כבר אינם מתפתחים. התפתחותם אפשרית רק בתנאי שהאדם נכנס ל"חלל", בו הוא נמצא ללא הבנה ואפילו ללא תחושה. אז, באמצעות הרצון והשאיפה שלו, בלי להבין ובלי לדעת, הוא מתחיל לספוג מתוך החלל הזה את הכוחות, וזה מפתח אותו.

למבוגרים אין רצון פנימי, כמו של ילד. הם רק ממלאים את הרצונות הישנים שלהם. הרצונות החדשים יכולים לגדול כמו בעולם שלנו, כך גם בעולם הרוחני, רק מתוך זה שאני רוצה להרגיש ולדעת איפה אני נמצא.

אני קורא בספר הזוהר, ואינני יודע על מה מדובר שם. אך בגלל שאני רוצה לגלות את התמונה המלאה, אני מפתח את כלי התפיסה של נשמתי. ההתפתחות הרוחנית שלנו מתרחשת בדיוק באותה צורה, כמו התפתחות הילד בעולם שלנו. רק בתוספת של ביטול מלא של עצמנו, של המדרגה התחתונה, בפני המדרגה העליונה. הרי אנחנו באים לחקור את העולם החדש!

המקובלים כותבים על זה במאמרים רבים. במאמר לסיום הזוהר, בעל הסולם כותב, כי תלמיד צריך לבטל את עצמו בפני רבו, כמו ילד בפני מבוגר. רק בצורה כזאת אתה משיג מצב גבוה יותר.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 14.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
ספר הזוהר – כרטיס הכניסה לרוחניות
מה מתגלה בעת הקריאה בספר הזוהר?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CXaAY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest