דף הבית / קבלה ומדע / חושבים מדע / איינשטיין צדק 

איינשטיין צדק 

שאלה: לאחרונה נמצאה תגלית ברמה של פרס נובל, מדענים בארצות הברית הודיעו כי הצליחו להוכיח את התיאוריה של אלברט אינשטיין בנושא גלי הכבידה. מה תגליות כאלה נותנות לאנושות?

תשובתי: תגליות כאלה נותנות לאנושות ביטחון, בכך שהיא נשענת על חוקים של העולם שלנו, שניתן לגלות, לחזות ולהסביר אותם, לפחות חלקית. הן מאשרות שהעולם שלנו הוא עולם של חוקי הטבע, וזהו הדבר החשוב ביותר.

חוק המשיכה או חוק הכבידה, זה החוק הרציני ביותר של הטבע, חוק של האגו הכללי. קיים כוח שמושך את הכול, אבל היכן הוא מסתתר? ואיך אפשר להסביר אותו? אנחנו הרי יכולים למדוד אותו, אבל בעצמנו לא מרגישים אותו, ולא מבינים את הטבע של הכוח הזה. מתעוררת כאן בעיה גדולה, שהכוח העיקרי והקרוב לנו ביותר, שבו אנחנו תלויים, נסתר מאיתנו. למעשה הוא לא נסתר, אלא הוא פשוט מהווה את היסוד. זהו כוח אגואיסטי של כל חומר שמסוגל למשוך אליו, לכן היה קשה למצוא ולהגדיר אותו, ועדיין עד היום, לא הכול מגולה עד הסוף.

אמנם זהו הישג גדול ומבורך, אבל יחד עם זאת עלינו להבין שאם אנחנו רוצים להשיג את הטבע עצמו, יש לעלות לדרגה הבאה, לאותו מקום שממנו הוא נובע. כי כל הטבע של העולם שלנו, כולל הכוחות התת-אטומיים, כוחות הכבידה ואחרים, בנוי לפי ד' בחינות של התפתחות החומר, שיורדות מהדָרגה הבאה, העליונה יותר, ומתגלות בעולם שלנו כבר כתוצאות. לכן כדי להבין אותן, ולמצוא את הטבע שלהן, את המקור והסיבה שלהן, צריך לעלות לדרגה הבאה, ולא לחקור אותן באותה הדרגה שבה הן מתגלות.

לעלות לדרגה הבאה אפשר רק בעזרת חכמת הקבלה, מפני שקודם כל אנחנו צריכים להשתנות בעצמנו, לשנות את צורת החשיבה שלנו, ולהגיע למצב שבו נוכל להתעלות מעל לטבע שלנו. על פי חכמת הקבלה, כולנו נהיה חייבים לסגל אותו לעצמנו, לחקור את העולם העליון, וכבר בתוכו לבסס את המשך קיומנו.

שאלה: האם הייתה לאיינשטיין תחושה מוקדמת של המדרגה העליונה?

תשובתי: לא, כי הוא הבין את כל זה בשׂכל, אבל יחד עם זאת הוא היה בטוח שזה קיים, השׂכל העליון, הכוחות העליונים. אמנם הוא לא השיג אותם, אבל בכך שפתח את עצמו בפניהם, הוא השיג כזאת דרגה של תפיסה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 12.2.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yU2v0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest