אותיות חיות

laitman_2010_4000_us-70.jpg

כנס "מתחברים בערבה", שיעור מס' 2 – דצמבר 2010

משנה לשנה אנחנו משתדלים שהשיעורים שלנו יהיו יותר ויותר קרובים לאנשים, לעָם ולעולם, וזה מאוד מסובך ומורכב. בעל הסולם כתב בנבואה שלו, שהוא ביקש והתחנן בפני הבורא שיעזור לו לרדת ממדרגתו כדי שהוא יוכל להסביר לבני האדם בצורה פשוטה את השיטה לגילוי הבורא.

ברוחניות מאוד קשה להוריד ולהנמיך את המדרגה שלך, מפני ששָם הכול מובן, הכול צלול ושקוף. מפני שהמדרגה העליונה היא השלמות, ולרדת ממנה בכוחות עצמך, זה עוד יותר בלתי אפשרי מלעלות אליה! ולהסביר – אין לכך מילים אלא רק הרגשות.

המקובלים בכל זאת מצאו מילים להעברת המידע הרוחני, אך הם מייעדים אותן זה לזה בכתבים הקבליים שלהם. מאחורי כל מילה שהם מבטאים: "מסכים", "הבחנות", "עליית המלכות לבינה" וכולי, מאחורי הרישומים המיוחדים של האותיות המוגדלות והראשיות, עומדות הבנות והגדרות רוחניות. כל זה עבורם כמו "מערכת תווים מוזיקליים". עבור מוזיקאי שמביט על התווים ובוכה או צוחק, התווים עבורו הם כביכול רגשות חיים, הם מייד מעוררים בו הרגשות. אמנם, נסו אתם לקחת מערכת תווים ולהעביר אותה במילים. ספרו לי על ההרגשה של איזו סימפוניה, מה תוכלו לומר?

אך אנחנו צריכים בדרך כלשהי להעביר את ההרגשות שלנו. ולמרות שעדיין הן אינן רוחניות, עד לכניסה לעולם הרוחני, אך בכל זאת בין התלמידים שלנו לבין אדם רגיל מהרחוב, מבדיל מרחק של הרבה שנות התפתחות. ואם היינו משדרים את השיעורים שלנו בצורה שאינה מותאמת, אז אף אחד לא היה מבין דבר. לכן, קשה מאוד לרדת מהמדרגה הזאת, אך אנחנו צריכים להשתדל לעשות זאת. מצפה לנו בכך עוד עבודה רבה וקשה.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס "מתחברים בערבה", 31.12.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OR1Ge

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest