דף הבית / אהבה / אהבה ופוליגמיה

אהבה ופוליגמיה

שאלה: איך יתכן שאישה שאוהבת גבר, אינה רוצה להיות תלויה בו, לחיות איתו ולהקים איתו משפחה?

תשובתי: אם כך מהי אהבה? אישה שאוהבת גבר, רוצה להיות איתו כל הזמן, באופן קבוע, זהו רגש טבעי. אצל הגבר זה אותו הדבר כמעט, אך לא עד כדי כך, מפני שיש לו קשר עם הבורא, ואת הקשר הזה עליו להוליך דרכו. רק כאשר קיים קשר נכון בינו לבין הבורא ועם אישה שנכונה להיות בקשר איתו, אז הוא מקדיש לה זמן. קיימים מצבים שונים נוספים שאפשר לדבר עליהם, כמו על הרמון של מלכים, על פילגשים, פוליגמיה ועוד. זוהי מערכת קשר הדדית מאוד לא פשוטה, כי לא מדובר על גבר ואישה שבעולמנו, אלא על הקשר בין ה"רצון לקבל" שהוא היצר הנקבי, לבין ה"כוונה על מנת להשפיע" שהיא היצר הזכרי.

שאלה: מהו ההסבר הרוחני לאלף נשותיו של שלמה המלך?

תשובתי: הכוונה היא ששלמה המלך יכול היה לתקן רצונות בכוונה "על מנת לקבל" לרצונות בכוונה "על מנת להשפיע" בדרגה "אלף", כלומר זוהי אמנות ומיומנות גבוהה מאוד, בדרגת "אריך אנפין".

שאלה: אם כך, לא היו לו באמת אלף נשים ?

תשובתי: לא, אמנם הייתה פוליגמיה, אך באותם זמנים פוליגמיה נחשבה לתופעה נורמלית והנשים התייחסו אליה בשלווה גמורה, כי מצד אחד זה טבע האדם, ומצד שני זה היה מנהג, מיסודות החברה. בנוסף, עלינו להבין שבני אדם לא היו עסוקים ביחסי מין גשמיים, מפני שהם היו בדרגת התפתחות רוחנית, ולכן לא ייחסו חשיבות רבה ליחסים הגשמיים, כאילו בהם מסתכם הכול. במיוחד בכל הנוגע להמשכת הדור ולבניית המשפחה, היחס היה כאל חוב כלפי שורשים עליונים, שעלינו לנהוג בעולמנו בהתאמה לדרגת השורשים העליונים, ולא יותר מזה.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 24.4.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ZWfii

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest