דף הבית / כללי / אהבה בציבור

אהבה בציבור

שאלה: הרשויות המקומיות בגוודלחרה אישרו חוק המאפשר מגע מיני במקומות ציבוריים. מהו השלב בחברה שבו אתה רוצה לחשוף הכול?

תשובה: אני חושב שזה רק צעד לקראת פירוק המצב האנטגוניסטי.

שאלה: מה זה "מין" מנקודת מבטה של חכמת הקבלה, למה בני אדם כל כך נמשכים לנושא?

תשובתי: הצורך המיני, הוא הרצון הגבוה ביותר באדם. "מתוך הנאות החיים המוזיקה נכנעת רק לאהבה". זה נובע מתוך הצורך הרוחני שלנו להיות בקשר בינינו ועם הכוח העליון, כלומר שיהיה לנו שורש עמוק מאוד.

אנחנו עדיין לא הבנו את כל הבעיה הזאת, לא הבנו את הצורך בהתפתחות של התרבות המינית כדי ליצור עבור החברה מסגרות נכונות כאלה, שבהן האנושות תוכל לא להרגיש כאילו נמחצת, מקופחת. מפני שאם אין מוצא לאנרגיה מינית, אז מופיעה כמות עצומה של בעיות פיזיולוגיות נטו, בעיות חברתיות וכדומה. כל הנושא הזה דורש מחקרים מדויקים מאוד.

שאלה: האם אפשר לומר, שאם נפתור את הבעיה הזו, נוכל לסובב את התנועה של כל האנושות לדרך הרמונית?

תשובתי: ללא ספק! בכל מקרה, נוכל לסדר ולארגן את כל החברה האנושית, מה גם באופן קרדינלי אחרת.

הערה: הרבה פעמים אתה אומר שמימוש רצונות רבים שמובעים על ידי האדם: השתוקקות לאומנות, למוזיקה, במקרה הנ"ל לתענוגים מיניים, הם כולם ביטוי להשתוקקות בקשר.

תשובתי: לקשר ביניהם, עם אחרים ועם הבורא.

שאלה: כיצד אפשר לגלות את המרחק הזה ולצמצם אותו?

תשובתי: כאן הכרחי חינוך. אנחנו באמת צריכים להבין, שמין זה לא סתם סקס. זה צירוף מקרים, דבקות, איחוד, חיבור, העברת רגשות מסוימים זה לזה, העברת אנרגיות, זו אמונה באדם אחר, הרגשתו כחלק ממני, כשותף.

לשם כך נדרש חינוך, הבנה נכונה של מה זה מין. זה לא סתם סיפוק של משיכה מינית, לא חשוב עם מי, איפה ואיך. לאדם לא יהיה מספיק פשוט להגיע לסיפוק עצמי. יעניין אותו לדעת, עם מי הוא יכול לעשות זאת בכזאת צורה שיישאר אצלו רושם נכון, מילוי פנימי, כדי שהוא ירגיש, שעם זאת, הוא נמצא במגע גבוה פנימי מיוחד עם אדם אחר.

על פי חכמת הקבלה, זיווג גופני, זו תוצאה של זיווג רוחני בין בני אדם, כאשר מתרחש איחוד ויצירת בסיס, מקום לגילוי הבורא, כמו שנאמר: "איש ואישה זכו, שכינה ביניהם". זה נקרא מגע נכון. זהו מגע כבר בדרגה רוחנית, אבל הוא נובע מתוך הבהמה, שאותה צריך להעלות לכזו דרגה. זה אפשרי. אולם לשם כך צריך ללמוד ובאמת להיות שותפים רוחניים.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 27.8.2018

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qsoQv

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest