דף הבית / משבר עולמי / אהבה או מוות!

אהבה או מוות!

photo_rav_gh70_271.jpg

אנו עושים את העולם שלנו לרע, אכזרי ולחוץ, כיוון שאנחנו מאפשרים לאגו שלנו לשלוט בו ולהוליד שנאה. יחד עם זאת, כתוצאה מההתפתחות האגואיסטית אנו מגיעים למסקנה, שבהתפתחות כזאת נביא את העולם להשמדה, ושמוכרחים להחליף את השנאה והמוות בחיים ובאהבה.

אם לא נעשה זאת, ייסורי החיים יהיו גרועים ממוות, והמוות יראה כשחרור מן הייסורים. התקדמות כזו לתיקון מכונה "דרך ייסורים". הייסורים עוזרים לנו להגיע להכרת הסיבה. הכרת סיבת הייסורים מכונה "הכרת הרע".

העניין הוא שאפילו הכרת סיבת הייסורים, שהיא האגו שלנו, לא נותנת לנו את הכוח להתמודד עימו, להפטר ממנו, ולתקן את הטבע שלנו. כיוון שאנחנו בתוך הטבע האגואיסטי שלנו, אנו לא יכולים להוציא את עצמנו מתוכו. לשם כך אנו זקוקים לכוח חיצוני. כוח כזה לא קיים בעולמנו!

לכן, בצורה מלאכותית, ניתנה לאדם שיטת התיקון – הקבלה. כשהאדם קורא על מצבים שמנוגדים לעולם שלנו, על מעשים של השפעה, הוא מושך את הכוח הזה, את התכונה הזאת על עצמו!

שיטת הקבלה מסדירה את הקשר בין התכונה העליונה של השפעה ואהבה לבין רצוננו האגואיסטי (על ידי האור המתקן, אור מקיף). אם לא מסדירים את הקשר הזה, לא נותרת שום תקווה לתיקון הטבע שלנו. הרי אל הכרת הרע האדם מגיע בעצמו ואפילו נמצא במודעות, שההצלה היא באיחוד של בני האדם. אבל איך להשיג את המצב השלם הזה? כוח כזה לא קיים בנו!

כוח מיוחד טמון בחוכמת הקבלה. סגולתו טמונה ביכולת ליצור תכונה חדשה באדם. למרות שהיא נבנית על התכונה הקודמת, האגואיסטית, היא חדשה, כיון שמשתמשים בה בכוונה הפוכה – לא לקבל. כלומר לא לנצל את האחרים לטובת עצמי, אלא לתת, לנצל את עצמי לטובת האחרים.

מתוך המצב הטוב הזה האדם מקבל אנרגיה, הארה, הנקראת אור מקיף.

אדם הלומד לפי המקורות הקבליים את תכונת ההשפעה, את טבע הבורא, מזמין על עצמו את השפעת תכונת ההשפעה. בסופו של דבר הוא משתוקק אליה, משתוקק להתקיים בה.

אלה שמבינים את התהליך הזה חייבים להסביר אותו לכולם. הרי המשבר מחייב אותנו לכך!

פוסטים קודמים בנושא:
אני מוסר לכם את חיי!
הכוח המציל של האהבה
פוסטים נוספים בקטגוריה: משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/H1rSc

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest