דף הבית / המשבר ופתרונו / Sharing Economy – כלכלת העתיד

Sharing Economy – כלכלת העתיד

מחקר: ברשת האינטרנט הגולשים בונים אתרים שבהם שוכרים ומשכירים נכסים, רכבים, אופניים, מכשירים ביתיים, הצרכנים שוכרים מה שהם צריכים מאנשים פרטיים, קמות גם חברות שמציעות לבעלי הנכסים להפיק רווח קטן מרכושן, ולהשכיר את הנכסים שלהן לאחרים.

הרעיון של שימוש משותף הוא די חדש, ולפני כמה שנים היה בלתי אפשרי אפילו לחשוב עליו. הכספים זורמים ישירות מכיס לכיס. זו מגמה כלכלית מאוד חזקה. ההתפתחות הטכנולוגית מזרזת את ההתקדמות בנושא הזה. אנחנו מתרחקים מהתבנית הרכושנית, ומתקרבים לתבנית שמבוססת על הנגישות לרכוש.

השתנה היחס לרכוש, וזו התוצאה הכי בולטת של המיתון. הבסיס של החברה הצרכנית להחזיק ברכוש, התנפץ. במיוחד הצעירים אוהבים את הרעיון של חופש מרכוש, הם יכולים די הרבה להחליף את מקום מגוריהם, אורח החיים שלהם די גמיש, בתרבות שלהם הם מתוכננים כדי לשכור ולהשכיר דברים, להשתמש בדברים בצורה משותפת. הם לא קונים עיתונים, אלא קולטים ומפיצים חדשות דרך הפייסבוק וטוויטר. הם לא קונים DVD, אלא מחליפים סדרות והצגות ב- Torrent. הם לא קונים CD, אלא עושים מנוי למוסיקה באתרים, או שפשוט "גונבים" אותה.

הערה: הכול מתקרב לאינטגרליות, לאיחוד, להתקרבות. זה תוצאה של רצונות מסוג חדש שמתגלים אצל האנשים לפי תוכנית הטבע. ללא ספק, כל זה מוביל לכלכלה אינטגרלית, שתהיה חסכנית באופן מרבי, שתביא לכולם הספקה ושירותים בתנאים שווים, רק בתנאי שהאנשים בעצמם יחפשו במרץ אפשרויות של חיסכון בחומרים, באנרגיה, בעבודה.

ידיעות קודמות בנושא:
המשבר מאלץ לשנות הרגלים
לא להיות בעל רכוש, אלא להשתמש בו
סחר החליפין גורם לקירוב!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/M4M8n

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest