דף הבית / אקטואליה / CNN: האם יהודים הם בני אדם?

CNN: האם יהודים הם בני אדם?

 ידיעה: רשת CNN התנצלה בפני הצופים על כיתוב אנטי-יהודי, שהופיע במהלך תוכנית, שעסק בעליית הימין הקיצוני בארה"ב וציטט אמירה של אחד מראשיה "האם היהודים הם בני אדם?" הכיתוב עורר זעם רב באינטרנט והביא את רשת החדשות לפרסם הבהרה והתנצלות מטעמה.

תגובתי: לאמיתו של דבר העם היהודי הוא לא עם רגיל כמו שאר העמים, ולכן יש מקום לשאלה אודותיו, אולם במובן אחר לחלוטין מהשאלה ששואלים האנטישמים. העם היהודי זו קבוצה לא רגילה בקרב אומות העולם, היא פעילה, מתקדמת, מפותחת ובעלת יוזמה, אבל ייחודיותה עמוקה יותר. למעשה היהודים הם לא עם, אלא אוסף של עמים רבים שאיכלסו את בבל העתיקה לפני 3500 שנה. באותם הזמנים למעשה כל האנושות התרכזה בבבל. החברה הבבלית חוותה משבר כשבני אדם נהיו אגואיסטיים, הפסיקו להבין זה את זה, כפי שסופר בתנ"ך. מנהיגם הרוחני אברהם, ייעץ להם להתקרב זה לזה למרות האגו שגדֵל ומפריד ביניהם. הוא אסף קבוצה של כמה אלפי בבלים, שרצו להתאחד מעל האגו בדרישה ל"ואהבת לרעך כמוך", והוביל אותם לארץ ישראל העתידית. המילה ״ישראל״ מורכבת מהמילים ישר–אל, ישר אל הבורא. כלומר, מטרתם היתה להשיג ולגלות את הבורא, את הכוח החיובי של הטבע, בעזרת התעלותם באהבה מעל האגו.

קבוצה זו שנקראה "ישראל" התפתחה במשך 1500 שנה. לפני 2000 שנה, האגו שגדל בצורה חדה ״הפיל״ אותה מדרגת אהבה, לדרגת השנאה שבה נמצאת כל האנושות. בדרגה זו הקבוצה קיימת עד עצם היום הזה בקרב אומות העולם. למרות שהיא עצמה כבר לא יודעת מה הייחודיות שלה, ייחודיותה בכל זאת מורגשת על ידי כולם. מחשבת הבריאה היא להביא את האנושות כולה למצב של קשר הדדי ואהבה שלמים. את הדוגמה לכך צריך לתת העם היהודי כשישוב לצורת החיים הזו. לכן האנושות נמצאת בציפייה ודרישה כלפי היהודים, ומפגינה כלפיהם שנאה מבלי שתדע בעצמה מהי הסיבה. סיבת השנאה היא כלל לא הדת, גם עמים שאינם נוצריים או מוסלמיים, כמו העם הקוריאני לדוגמא, חשים את השנאה כלפי היהודים. הדרישה מהיהודים היא למשוך אחריהם את כל העמים לאיחוד שלם, שבו מתגלה דרגת ההתפתחות הבאה שלנו.

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ZA2C2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest