דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 72 מתכונים של גורל נפלא

72 מתכונים של גורל נפלא

שאלה: יש הרבה מודעות שמציעות להשתמש בשמות הקדושים של הבורא לשינוי הגורל שלנו. מדובר על כך, שלקבלה ידועים 72 שמות קדושים של הבורא, שלכל אחד יש כוח מיוחד משלו, המסוגל לעזור בתחום מסוים.

סביב זה התפתחה תעשייה שלמה, ייצור של כל מיני קישוטים, חפצים. מה עומד מאחורי כל זה? מה הסוד של 72 (ע"ב) השמות של הבורא, שעליהם מדברת חכמת הקבלה?

תשובתי: "שם קדוש", זה "מתכון" שלפיו אפשר לבצע בדיוק פעולה רוחנית. כמו למשל מתכון אפייה, שלפי אפשר לאפות עוגה, בדיוק כמו שאימא אפתה לך בילדות. ואתה תטעם ותאשר שזו באמת אותה העוגה.

72 השמות הקדושים, זהו מתכון, שלפיו אנחנו אופים את ה"עוגה" שלנו. הם מורים לנו כיצד להתקדם בצורה נכונה בדרך טובה לאותו הגורל, לאותה המטרה שאנחנו חייבים להשיג. בין אם אנחנו רוצים בזה ובין אם לא, אבל אנחנו חייבים להגיע עד לכיתה האחרונה של בית הספר הזה ולעבור את כל המבחנים כדי לקבל תעודת בגרות. רק לאחר מכן אנחנו מוכנים לצאת לחיים.

אם אתה תיקח את המרכיבים של המתכון שכלולים ב- 72 השמות, ותבצע עליהם את הפעולות שמצוינות שם, אז אתה תשיג מצב שבו תוכל לנהל את הגורל שלך. אבל המתכון הזה שייך לך עצמך, המרכיבים נמצאים בתוכך.

זה כל מיני תכונות שלך שצריך לחבר יחד, כדי שתצא עוגה נפלאה הנושאת את השם שלך. וזו תהיה התוצאה מעשר שנות הלימודים שלך.

שאלה: כלומר, אני לוקח את הכוחות הנפשיים שלי, את התכונות הפנימיות, איך שהוא מכין אותן, "אופה" יחד, ומקבל עוגה נפלאה, שנקראת על השם שלי?

תשובתי: בסופו של דבר מהתנור יוצא אדם חדש. ובזה טמונה האפשרות לנהל את הגורל שלך.

שאלה: ואם אין לי מתכון, אז אני לא יודע איזה רכיבים לקחת ואיך להכין אותם בצורה נכונה, ולכן יוצאת לי עוגה בלתי אכילה?

תשובתי: למרבה הצער, זה מה שאנחנו רואים היום. אם אנחנו חיים היום בלי לחשוב, ללא הכרת המטרה, אז לא יוצא שום דבר טוב מהחיים שלנו.

בחכמת הקבלה יש לא רק "72 שמות", אלא גם המון עצות, נוסחאות ותנאים אחרים, שצריך לקיים בכל שלב של ההתקדמות. היא מייעצת, ממה צריך להיזהר ולחשוש, ממה להתרחק, ולהיפך, למה צריך להתקרב ומה לממש.

אדם עובר תוכנית לימודים, כמו בכיתות שונות בבית הספר, איפה שהוא לומד הרבה מקצועות שונים. לאט לאט המקצועות האלה מתחברים יחד ובונים את האדם, בזה שמאפשרים לו להבין, לראות, לדעת. הוא מתחיל להתמצא ב"ביולוגיה", ב"גיאוגרפיה", ב"היסטוריה", ולאט לאט המקצועות הללו מתחברים יחד ומקנים לו את ההבנה של הטבע. הוא כבר לומד אותו בצורה גלובלית, כללית.

מתוך התוכנית "חיים חדשים", שיחה מס' 478, 21.12.2014

ידיעות קודמות בנושא:
השמות הקדושים של ההשפעה
כיצד להפוך את הגורל
כל אחד כותב בתוכו את ספר הבריאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tG2Qq

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest