דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 400 שנה של הכנה ליציאה

400 שנה של הכנה ליציאה

מצרים של היום, שמחזיקה את עם ישראל בגלות, "פרעה" שלא מאפשר לנו לצאת מעבדות מצרים – זה האגו שלנו והיחסים האגואיסטיים שבינינו. דווקא זה מה שלא מאפשר לנו להפוך להיות עָם החופשי מהאגו, להרגיש את עצמנו במדרגה אחרת גם במובן הרוחני וגם במובן הגשמי. רק בגלל זה אנחנו לא יכולים לסלק את האיום החיצוני ואת השנאה כלפינו מצד העמים האחרים. כל זה באשמת האגו הפנימי ששולט עלינו, במקום תכונת ההשפעה והאהבה ההדדית.

אנחנו כביכול הצלחנו פעם אחת לצאת מהעבדות הזאת, כזכר לעתיד, כאשר אנחנו נוכל גם כן לצאת ממצרים הפנימית שלנו: מעבדות לחֵרות. היום אנחנו עבדים, כי אנחנו הרי תלויים בכל העולם ובאגו שלנו ששולט עלינו מכל הכיוונים. אנחנו רק צריכים להכיר בכך, שאנחנו נמצאים במצב נוראי ומסוכן.

והעיקר, זה להרגיש שיש לנו התחייבות ביחס לעצמנו לכל העולם, לבורא, ואנחנו צריכים לממש את המטרה. המשימה הזאת מוטלת דווקא על עם ישראל, כי אנחנו קיבלנו את שיטת התיקון והחיבור וחייבים ליישם אותה.

אז בואו, בהתאספנו היום סביב השולחן החגיגי, נדון בשאלות האלה, שזה נקרא "הכנה ליציאת מצרים". לפני יציאת מצרים, האדם מכין את עצמו "400 שנה", כלומר עובר ארבע דרגות שלמות של האגו. תחילה הוא צריך לחוות שהאגו כאילו מקדם אותו ומביא לו תועלת, שזה נקרא "שבע שנות שובע". ואחר כך מגיעות "שבע שנות רעב" ומכות מצרים. ואז לא נשארת לו ברירה, אלא רק לברוח.

חשוב לעבור מהתפיסה הגשמית של האירועים האלה לתפיסה הרוחנית, וברוח כזאת להעביר את סעודת "ליל הסדר".

מתוך תוכנית הטלוויזיה "מקובלים כותבים. ליל הסדר", 04.03.2013

ידיעות קודמות בנושא:
"מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?"
כל העולם בגלות, כל הארץ זה מצרים
החיפוש אחר השריד האחרון של האגו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/C0LAF

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest