דף הבית / המשבר ופתרונו / יחסים / 4  קטגוריות של ההנהגה העליונה – חלק ז'

4  קטגוריות של ההנהגה העליונה – חלק ז'

ליצור בינינו את הבורא.

שהרי האמת מחייבת אותנו להשוות כל היחידים שבציבור, שיקבלו חלקם לפי מדת יגיעתם, לא פחות ולא יותר.

וזהו הבסיס היחידי, האמיתי, מאחר וברור שאין להרהר אחריו, שהרי ודאי הוא, שכל הרוצה להנות מיגיעתו של חברו, מעשיו הם כנגד הדעת והאמת הברור האמור. (בעל הסולם, "השלום בעולם").

קטגוריית ה"אמת" מצביעה על כך, שאני לא יכול לקבל יותר ממה שאני נותן, ולתת יותר ממה שאני מקבל. צריך להיות חוק של איזון כלל עולמי בין כולם ללא יוצא מן הכלל. הדבר תלוי בתכונות של כל אחד, בכמות המאמצים שלו, במצב שבו הוא נמצא. יכול להיות, שאני קצת חולה ואצל מישהו אחר קרה משהו וכולי.

כלומר קטגוריית ה"אמת" היא לא קבועה. זה לא משהו עצמוני שניתן לכייל, כמו באיזה מכשיר ולהשתמש בו ללא הפסקה. בדיוק כפי שבגוף שלנו ישנה כמות גדולה של איברים, שכל הזמן נמצאים באיזון דינאמי. הם צריכים לאזן באופן הדדי זה את זה, אחרת הגוף כל הזמן ייצא מאיזון והאדם ירגיש רע. המצב הזה נקרא מחלה, כאשר האיברים אינם יכולים לשמור על איזון פנימי כולל של הגוף.

לכן הקטגוריות "חסד", "אמת", "צדק" ו"שלום" נועדו לתת לנו הבנה, כיצד אנחנו יכולים לאזן את עצמנו, כדי שהנשמה שלו תתחיל להתגלות כקיימת בפני עצמה. אחרת היא פשוט לא תהיה. עלינו להתאחד, ואז החיבור הנכון בינינו ייתן לנו את מה שנקרא הנשמה. בתוכה נגלה את החיים של הגוף שנקרא "בורא", שאותו יצרנו בינינו.

שאלה: כלומר עלינו להפוך להיות אלמנט ניהול פעיל של כל המערכת?

תשובתי: לא סתם אלמנט פעיל של המערכת, אלא עלינו ליצור אותה. כך גם הבורא אומר: "אתם יוצרים אותי". לא הבורא עשה את האדם, אלא האדם עשה את הבורא!

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 28.07.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/t70z1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest