דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / 25 שנה לעלייה של דוברי הרוסית 

25 שנה לעלייה של דוברי הרוסית 

שאלה: השנה מלאו 25 שנה מעת העלייה האחרונה של דוברי הרוסית. עניין זה דובר בהרחבה רבה, ב״אירוע לציון 25 שנה לעליה מרוסיה", בבנייני האומה בירושלים.  בשביל מה דוברי הרוסית הגיעו לכאן בכמות כזאת? ראוי לציין, שבזמנו, יוצאי רוסיה היו אלו שהקימו את המדינה.

תשובתי: נכון, עולים דוברי רוסית עשו הרבה למען המדינה. בלעדיהם, לישראל לא היה אותו הדימוי המודרני שיש לה היום.

הגיעו לכאן הרבה מומחים, אנשים מלומדים, שהתמזגו בהדרגה בחברה: רופאים, טכנאים, מהנדסים, מדענים. מה גם שאת מקומם הם הרוויחו בעמל רב. ישראלים כביכול קיבלו בשמחה את העלייה, אבל בעצם אף אחד לא עסק בזה במיוחד. לעולים היה מאוד לא פשוט. אני זוכר אנשים, שבשנות ה-90 טיטאו רחובות בחולצות לבנות עם עניבה. הם נלחמו על מקומם תחת השמש, כמו המתיישבים באמריקה. דווקא אנשים כאלה יוצרים דבר חדש.

הם באמת בנו ויצרו, למרות הממשלה היהודית שהאמינה ב״ישן״, שניסתה להציב להם מכשולים ולהפריע בכל דבר.

אני בטוח, שאנחנו עוד נראה בשנה שנתיים הקרובות, עד כמה יהודים דוברי רוסית חזקים, עד כמה הם יכולים לנהל את השינוי במדינה. לכן, אני קורא להם להמשיך להגיע לכאן ולשנות את הדימוי של המדינה. אנחנו נעשה את זה. בפעם הראשונה, בתחילת המאה העשרים, אנחנו הצלחנו בזה ברמה טכנית, יומיומית. ועכשיו, אנחנו צריכים לסיים את בניית המדינה לא סתם בצורה חיצונית, אלא בדימוי הפנימי שלה, בכך שמממשים בצורה נכונה את אותם הרעיונות הסוציאליסטיים של שוויון, ומיישמים אותם בפועל.

אנחנו צריכים להראות לעצמנו ולכל העולם את השוויון, החופש והאיחוד ההדדי עד למצב של הידמות מלאה למדרגה הרוחנית הבאה, לדרגת התפתחות הבאה.

שאלה: אפילו אם האדם לא מבין מה זו ״הדרגה הרוחנית הבאה״?

תשובתי: לא משנה. הוא ישתתף בזה ויזכה לכל מה שמגיע לו. הטבע דוחף אותנו לזה מכל הצדדים. כי ההתפתחות הרוחנית הפנימית, זה המשך של האבולוציה הגשמית. היא מסתכמת בשינוי של הרגשות שלנו, כאשר חוץ מהקיום בעולם הזה, אנחנו נתחיל עוד לראות רשת כוחות, שקושרת אותנו ואת כל חלקי הטבע כאחד, יחיד, שלם. והכוח הכללי שמנהל את הרשת הזאת, נקרא בורא, או הכוח העליון של הטבע. את זה אנחנו צריכים לגלות, ואז אנחנו נתמזג עם הכוח הזה, ניכנס לתוך המחשבה הזאת ונקבל בתוכה הרגשה של שלמות ונצחיות.

שנת 2016 צריכה להפוך להיות שנה של מימוש הרעיון.


מתוך תוכנית הטלוויזיה: "חדשות עם מיכאל לייטמן", 27.12.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Ndm35

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest