דף הבית / המשבר ופתרונו / המלחמות חוזרות על עצמן

המלחמות חוזרות על עצמן

הערה: לפני 75 שנה, ב–22 ביוני בשעה 3:06, צבאות פשיסטיים חצו את גבולה של ברית המועצות ומלחמת העולם השנייה החלה.

תגובתי: נולדתי מיד לאחר המלחמה והרגשתי זאת במשך כל ילדותי ונעוריי. כילדים היינו מחפשים את עקבות המלחמה ובחיפושינו מצאנו קסדות, תת מקלעים וחלקים שונים מהטכנולוגיה הצבאית. היו הרבה מקרים כאלה וזה קומם אותנו מאד, אבל הדורות מתחלפים והאנושות שוכחת הכול. הדור שבא לאחר המלחמה עוד זוכר משהו, אבל בדור השלישי למעשה הכול נמחק והדור הרביעי בכלל לא זוכר שום דבר, לא מפחד ולא מבין מה זאת מלחמה. ילידי הדור הרביעי לא רואים סרטים על המלחמה מפני שהם לא מרגישים שהמלחמה נוגעת להם. סרטים אלה לא תואמים את מכלול הנושאים שקיים בחייהם, בדמיונם ובתחומי הידע שלהם.

שאלה: הם לא מתרגשים מסיפורי המלחמה?

תשובתי: לא, הכול נעלם ולכן המלחמות חוזרות על עצמן. מלחמת העולם האחרונה היתה על סף מלחמה גרעינית ובסופו של דבר הסתיימה בהפצצה גרעינית. המלחמה הבאה יכולה להיות עוצמתית פי כמה, אבל למרבה הצער האנושות לא לומדת שום דבר, היא מאפשרת חינוך פשיסטי והשנאה ההדדית עולה על גדותיה. הממשלות עצמן הן שמחיות הכול שוב ושוב ומסיתות את המדינות ואת העמים אלה נגד אלה בעזרת טכנולוגיות מודרניות. מה שמתרחש זה פשוט לא ייאמן.

הכוח העליון דוחף אותנו לבחור, האם ללכת בדרך הנכונה והטובה על ידי כך שנתקן את עצמנו ונתעלה לדרגתו, שזו מטרת הבריאה, או שנלמד בדרכים אחרות שלא נוכל להמשיך לחיות בשקט ובשלווה כבהמות על פני האדמה לפי ההרגלים הפרימיטיביים שלנו.

שאלה: כלומר, רווחה גשמית ושלוות המשפחה מתבררים כערכים בדויים?

תשובתי: עלינו להבין שאסור לחיות למען ערכים אלו ושחיים כאלה לא יצליחו, זה לא כדאי ופשוט בלתי אפשרי. הדבר היחיד שעלינו לעשות זה רק להתעלות מעל עצמנו. אם לא נתעלה מעל עצמנו, נמצא את עצמנו שוב בייסורים עצומים, כמו שריפת בני אדם על ידי פצצות גרעיניות. אם האנושות תיאלץ לעבור כאלה ייסורים, לאחר מכן היא בכל זאת תבין שאין מוצא אחר ושעליה לעלות לדרגת ההתפתחות הרוחנית הבאה שלה. הטבע מתפתח לפי ארבע דרגות והעולם כבר עבר את דרגות ההתפתחות של הדומם, הצומח והחי. בימינו עלינו לעלות לדרגה האחרונה, דרגת האדם, עלינו לרכוש את המדרגה הרביעית של הטבע. אם נצליח, אז נעלה בנחת ובקלות, ואם לא נצליח, אז דרך הייסורים מצפה לנו. חכמת הקבלה היא שיטת התיקון ולעוסקים בה יש משימה רצינית להביא אותה לעולם. נשתדל יחד!

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 22.6.2016

 

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yM9fZ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest