דף הבית / חומר לימוד – כנס מוסקבה, שיעור מס' 6 "אין עוד מלבד החברים"

חומר לימוד – כנס מוסקבה, שיעור מס' 6 "אין עוד מלבד החברים"

כתבי רב"ש, כרך ב', אגרת ח'

ואחר שכבר השגתי את לבוש האהבה, תיכף מתחילים לזרוח בי נצוצי אהבה, והלב מתחיל להתגעגע ולהתאחד בחברי, ונדמה לי שעיני רואות את חברי וכמו כן אזני שומעות את קולם פי מדבר אתם, הידים מחבקות והרגלים רוקדות באהבה ובשמחה יחד עמם במעגל.
ואני יוצא מגבולי הגשמיים ואני שוכח שיש מרחק רב ביני לבין חברי, והקרקע השטוחה של קילומטרים רבים לא תבדיל בינינו. וכאילו חברי עומדים בתוך לבי ורואים את כל מה שמתרחש שמה, ואני מתחיל להתבייש ממעשי הפעוטים נגד חברי.
ואני פשוט יוצא מכלים הגשמיים, שמתדמה לעיני שאין שום מציאות בעולם רק אני וחברי. ואח"כ גם "האני" מתבטל ונבלע ונכלל בחברי, עד שאני עומד ומכריז שאין שום מציאות בעולם – רק החברים.

כתבי בעל הסולם, אגרת מ"ז (מעובד)

סדרתי לכם סדרים, שעל ידם מסוגלים על כל פנים להחזיק מעמד ומצב, מבלי נטות אחורנית. ואשר אחד המיוחד בהם הוא, דיבוק חברים.
והבטחתי נאמנה, שמסוגלת היא, האהבה הזאת. ואזכיר לכם כל דבר טוב שאתם צריכים. ואם הייתם מתחזקים, על כל פנים בדבר הזה, ודאי הלכתם מחיל אל חיל בעליות הקודש כמו שהבטחתי מקודם.

אשר על כן זכור אזכיר לכם עוד תוקף הדבר של אהבת חברים-על כל פנים בעת הזאת, "אשר בזה תלוי זכות הקיום שלנו, ובו נמדד אמת המדה של הצלחתנו הקרובה לנו".
לכן פנו לכם מכל העסקים המדומים, ותנו לב לחשוב מחשבות ולהמציא המצאות נכונות לקשר לבכם בלב אחד ממש, ויקויים בכם הכתוב, "ואהבת לרעך כמוך". ואז מחשבת האהבה תהיה מכסה על כל פשעים. ובחנוני נא בזאת, ותתחילו להתקשר באהבה בשיעור אמיתי, ואז תראו ותרגישו בגילוי העליון.

כתבי בעל הסולם, אגרת כ"ו (מעובד)

היחסים שבין אדם לחברו הוא העבודה האמיתית. והיחסים שבין אדם לבורא הוא השכר והמחמדים.
אמנם, "כל פעל ה' למענהו" פעל. כלומר, גם שירות הבריות צריך להיות שער לשירות לבורא, כדי לגלות אותו.

כתבי רב"ש, כרך א', "שלבי הסולם", מאמר "סדר ישיבת התועדות" (מעובד)

כתוב "ברוב עם הדרת מלך". נמצא, מה שהרבים יותר גדול, הכח של הרבים יותר פועל, היינו שמייצרים אוירה יותר חזקה של גדלות וחשיבות של הבורא. שאז כל אחד ואחד, הגוף שלו מרגיש, שכל המעשים מה שהוא רוצה לעשות עבור השפעה לבורא, להון תועפות יחשב לו, שזכה להכנס בין האנשים, שזוכים לשמש את המלך. ואז, כל מעשה קטנה שהוא עושה, הוא מלא שמחה ותענוג, שיש לו עתה במה לשמש את המלך. כן הוא יכול ללכת כל היום בעולם השמחה והחדוה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest