דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / 15 מיליארד שקלים למגזר הערבי

15 מיליארד שקלים למגזר הערבי

הערה: ממשלת ישראל הקצתה 15 מיליארד שקלים להתפתחות המגזר הערבי על פי תוכנית שאושרה על ידי ראש הממשלה ושר האוצר. מנהיגי "הרשימה הערבית המאוחדת" בירכו על אישור התוכנית וטענו שזו תוצאה של פעולות המחאה, ואילו מנהיג "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן הביע את התנגדותו להחלטה בטענה שחיזוק העמדות של הרשימה הערבית המאוחדת, בזמן שמתחזק אצלנו הטרור האסלאמי והאיום להשמדת ישראל, הינו צעד מסוכן. מה דעתך?

תשובתי: אני לא יכול לומר מה נכון ומה לא, מפני שהחיים שלנו מורכבים מהרבה מאוד זרמים, שמושכים בעד ונגד. ולכן אי אפשר לעשות דבר מבלי שיגרום לנזק ומצד שני יחזק דבר אחר. אנחנו חיים בחברה לא מתוקנת ולכן אי אפשר לנהל אותה בצורה נכונה. אנחנו לא נמצאים בתנועה כיחידה אחת, כמו להקת ציפורים או דגים, ולכן הכל בנוי על איזון זמני, והממשלות במאמץ תמידי לתמרן בין כל הזרמים. הן נאלצות לתמוך ביריב אחד, כדי למנוע עלייה של יריב אחר, או לחזֵר אחר מפלגה מסויימת, כדי למנוע החרפת היחסים. לדוגמא, אם הממשלה לא תתמוך ברשימה הערבית המאוחדת, אז החמאס עלול להתחזק.

שאלה: אז איך אפשר לחיות עם הפלסטינים בשלום?

תשובתי: רק באופן שמצד אחד ניתן להם זכויות ויחד עם זאת נגביל אותם, כדי שיבינו מי שולט.

הערה: אבל אתה הרי כל הזמן מדבר על איחוד ואהבה. איך זה מסתדר?

תשובתי: בוודאי, העיקר זה באיחוד ואהבה! אבל רק כאשר יש לך את מי לאהוב ועם מי לממש את האיחוד. אני בטוח שרוב הפלסטינים החיים בשטחים הם אנשים נפלאים, חכמים ואינטליגנטים, שמוכנים לחיות בשיתוף פעולה, ומבינים שזה הפתרון היחידי. אני מקווה, ששיתוף הפעולה הטוב יגיע במהרה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 31.12.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lWaDH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest