דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 125 מדרגות של חיבור

125 מדרגות של חיבור

laitman_2010-03-10_5477-70.jpg

כיצד ניתן להתחבר זה עם זה? – רק אם ברצון שלו נמצא חברו, והחבר – בו. כל אחד חייב לכלול בתוכו את רצונו של האחר ולעבוד איתו, כך הם ישׂיגו חיבור. מאחר והרצון אצל שניהם הוא לאותה המטרה, הם בדאגה ההדדית הזאת יוצרים כוח משותף של השתוקקות קדימה, אשר מהווה ערובה להתקדמותם, ערבות.

החיבור מתבצע בזכות זה, שאני לוקח חלק מהרצון שלך ומרגיש אותו כשלי, וכל הרצונות שלי משרתים את הגשמת הרצון שלך. ומאחר והרצון שלך הוא למטרה, יוצא שאני מוליך אותך אל המטרה ואתה מוליך אותי. כך הרצונות שלנו מתחברים במטרה המשותפת. לכן נאמר: "עשה רצונך כרצונו כדי שיעשה רצונו כרצונך".

לפי זה ניתן לבדוק עד כמה אנחנו מחוברים. בינינו קיים מרחק של 125 מדרגות (צעדים), 125 חלקים של הרצון האגואיסטי שלי. אך בהדרגה, בכך שאני מתקנם לפעולות "למענך", אני מתקרב אליך צעד אחר צעד, בעבודה למען השפעה. וזה נקרא "ואהבת לרעך כמוך". כלומר, אני משתמש ברצון שלך, כדי לבטל את הרצון שלי בפני שלך, ובאופן כזה אני מתקן את הרצון שלי. הרצון שלי נשאר, אך הודות לכך שאני עברתי את כל הדרך אליך, אני הפכתי את הרצון שלי למשפיע.

דבר אינו משתנה, רק התווספה הכוונה. והמרחק בינינו נעלם, אני ביטלתי אותו על ידי הכוונה שלי! ומה רוצה "הזולת" הזה? – הוא רוצה בדיוק כמוך, להשׂיג דבקות עם הבורא. עליך לעזור לו רק בדבר אחד, לבוא אל הבורא (יחד איתך). בזה כולנו מתחברים יחד. לכן נאמר, שכולנו נמצאים באותה הסירה ששטה לכיוון אחד. ככל שאני מתקרב אליך, כך אני מתקרב אל הבורא.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם מספר "שמעתי", 03.09.2010

רשומות קודמות בנושא:
בינינו חמישה עולמות
עלייה במדרגות האהבה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rXiCv

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest