דף הבית / אקטואליה / 10 תובנות על 2020

10 תובנות על 2020

האני החדש, משפחה גרעינית, בריאות ומגפות, אוכל ומסעדות, בתים ומגורים, עבודה ואבטלה, רשתות חברתיות, יופי וטיפוח, תרבות ובידור, טיסות ונסיעות.


1 | האני החדש
השנה התחלנו לגעת במקצת בזהות של האני, להבין שיש טבע גלובלי ויש לו חוקי התקשרות הדדיים, והאני בניגוד אליהם מרגיש נפרד מהאחרים ומשאר חלקי הטבע. ההבנה הזאת שעלינו להתחבר יחד היא התקווה הנוצצת לשנה החדשה.
קראו עוד: bit.ly/34SI9n6

2 | משפחה גרעינית
הסגרים לימדו אותנו עד כמה המשפחה הגרעינית חשובה, כי מכל העולם הגדול היא החוג הקטן והטבעי ביותר, ועלינו לדאוג לה בראש ובראשונה. עוד נתהה על הראשונות, בשביל מה אנחנו חיים במשפחה הזאת ועם בני המשפחה האלה דווקא, אבל כשיתבררו התשובות, הן יביאו לקשרי משפחה חזקים ויציבים.
קראו עוד: bit.ly/3rEn3SV

3 | בריאות ומגפות
טעות לחשוב שעקב המגפה, האנושות תרגיש חולה יותר. להפך, היא תהיה בריאה יותר. הטבע במה שהוא מכה הוא מרפא. המגפה הזאת לא באה לפגוע בבריאות שלנו אלא לתת לנו הזדמנות לברר מה טיב היחסים הקיים בינינו, ולאיזה סוג יחסים כדאי לנו להגיע. בכלל הבירור שהטבע מכניס לחיינו הוא סביב היחסים בין בני אדם, ולא סביב הגוף.
קראו עוד: bit.ly/3aUes8T

4 | אוכל ומסעדות
השנה הפסקנו לאכול במסעדות והתחלנו לבשל במו ידינו, מהלך מבורך שישפיע עלינו לטובה. בהמשך נבין שאפשר בקלות להשאיר עשרה אחוזים מכל רשתות המזון שיספקו לנו מצרכים הכרחיים וטבעיים, ולהיות סמוכים אל מטבח הבית כי אין בריא וטעים מבישול ביתי. ומי שרוצה לגוון בטעמים, יכול להתארח ולארח את השכנים.
קראו עוד: bit.ly/2L3BW0z

5 | בתים ומגורים
תפיסת המגורים במגמת שינוי. ראינו שאנחנו יכולים לשבת בהרי איטליה או בחופי הוואי, במדבר או ליד הים, איפה שנוח וטוב לבריאות, ולהתקשר וירטואלית לכל מקום אחר בעולם כדי לקיים קשרים חברתיים של קרבה נפשית, או קשרי עבודה הדוקים. המגמה הזאת עוד תביא למצב שאוכלוסיית העולם תכסה את פני כדור הארץ באופן שווה.
קראו עוד: bit.ly/3ht65lM

6 | עבודה ואבטלה
מובטלים ואנשים בחל"ת שהתרבו מסגר לסגר הצביעו על דבר אחד: צריכים לחנך את עצמנו לעבוד בדברים הכרחיים, להסתפק במועט, לקדש את החיוני ולצמצם את המותרות. הייצור החדש צריך לספק לנו את ההכרחי ולהועיל לחברה האנושית ולטבע הסובב.
קראו עוד: bit.ly/3rEtVjc

7 | רשתות חברתיות
ימין או שמאל, כן חיסון או לא חיסון, לך או בוא – הרשתות החברתיות התגלו השנה כמעוז מלא ויכוחים ורווי שנאה. טוב שנוכל לאתר בקלות איפה באמת נמצא הרע, לברר במהירות שזה לא באחד או באחר, אלא בינינו.
קראו עוד: bit.ly/2WX68gk

8 | יופי וטיפוח
מאחורי המסכה והפיג'מה כבר פחות אכפת לנו אם אנחנו או האחרים יפים ומטופחים. ההסתכלות שלנו השתנתה, וחשוב לנו לראות את היופי הפנימי. עוד נמשיך להתפתח בזה ולהתעלם מהחיצוניות, כמו ילדים שלא מבחינים בין אדם יפה ללא יפה. הניצוץ הפנימי החבוי בלב כל אדם, ניצוץ שתכונתו נתינה ואהבה, יתחיל להאיר, להקרין חום ולגלות יופי שלא הכרנו.
קראו עוד: bit.ly/38Ogbd8

9 | תרבות ובידור
התרבות לא עומדת לחזור לבמה כמו שהייתה בעבר. אנשים חוו שינויים פנימיים עצומים, והם יתעניינו ביצירות שמותאמות להתפתחותם החדשה. לא שייקספיר ולא צ'ייקובסקי יצליחו לעורר התלהבות בקהל. אנשים יצפו מאנשי התרבות לעסוק בשאלות מהותיות כמו: איך על האדם המודרני לחיות בעולם החדש. לא גיבורים מהעולם הישן ימשכו אותו, אלא גיבורים מהעתיד.
קראו עוד: bit.ly/34VWRJV

10 | טיסות ונסיעות
דובאי היא כנראה המסמר האחרון בארון הקבורה של עולם התיירות. רוב האנשים איבדו ועוד יאבדו את הדחף הזה לרוץ לראות פסלים ומבנים במקומות רחוקים. אלו דברים מרהיבים, אבל בשנים הקרובים אנחנו עתידים לגלות מחוזות הרבה יותר מסעירים: במערכות היחסים החברתיות בינינו.
קראו עוד: bit.ly/3hrosrx

התוכן מבוסס על שיחות שכתבו וערכו תלמידיי
צפו חינם בקורס "לראות מעבר לקורונה" bit.ly/37a7PwY

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jnFof

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest