0% לעצמי

שאלה: עכשיו, בזמן ההכנה, אנחנו דורשים את כוח ההשפעה. האם הדרישה שלנו תשתנה לאחר הכניסה לעולם הרוחני, או שאנחנו נבקש את אותו הדבר?

תשובתי: זו אותה הדרישה, אבל בזמן ההכנה היא אגואיסטית, "לא לשמה". אני מבקש שיתנו לי את כוח ההשפעה, אבל בתת ההכרה, בכל זאת, מקווה לקבל מזה איזו תועלת לעצמי. ולכן זה נקרא "לא לשמה", אבל הבקשה נשארת אותה הבקשה.

כל תקופת ההכנה מתחילה מהבקשה הראשונה שלי, שאני מבקש את כוח ההשפעה. ההכנה הזאת מסתיימת בזה, שאני מקבל את כוח ההשפעה ואיתו אני כבר נכנס לעולם הרוחני. ושם אני שוב מבקש את כוח ההשפעה.

אבל בזמן ההכנה אני ביקשתי לעצמי, "לא לשמה", אני רציתי לרכוש את כוח ההשפעה וקיוויתי שאקבל מזה משהו טוב. הכוונות האגואיסטיות האלה שלי הולכות ומתמעטות, שמתחילות מ- 100% בתחילת הדרך ועד ל- 0% בסופה. כך אני מתקדם בתקופת ההכנה.

כאשר אני סוף סוף מקבל את כוח ההשפעה, בזה שהכנתי בתוכי רצון להשפעה אמיתית, אז עם הכוח הזה אני מבקש כוח השפעה עוד יותר גדול. עכשיו הכוח הזה הוא בדרגת "בינה", "חפץ חסד", להשפיע על מנת להשפיע. ובשלב הבא, אני שוב מבקש את כוח ההשפעה, כדי לקבל על מנת להשפיע, זו כבר דרגת "חכמה". כך אני מתקדם עד שמשיג את גמר התיקון, כלומר דרגת "כתר".

אני כל הזמן מבקש את כוח ההשפעה, וכל ההבדל הוא רק בזה, על אילו רצונות הוא ישלוט, מהי העוצמה שלו.

ואני מבין, שכדי לרכוש את כוח ההשפעה, אני חייב להרגיש את גדלות הבורא. באותה המידה, עד כמה שאני ארגיש אותו, אני אוכל להכניע את הרצון שלי. בזמן ההכנה, במידת גדלות הבורא אני מתקן יותר ויותר את ה"לא לשמה" שלי, רוצה פחות ופחות לעצמי. וכך אני מכין את הרצונות להשפיע שלי עבור השלב הבא של על מנת להשפיע, שזה להשפיע על מנת להשפיע, והרצונות לקבל עבור השלב של לקבל על מנת להשפיע.

הכול תלוי בהכרת גדלות הבורא שעוזרת לי לעלות מעל לאגו שלי. ורק בעזרת האור אפשר לעבור מבקשה מילולית לדרישה פנימית בלב. את זה עושה איתנו המאור המחזיר למוטב.

מתוך שיעור על מאמרו של רב"ש, 12.07.2012

ידיעות קודמות בנושא:
השפעה בשני שלבים
שלושה צעדים עד הבורא
לגדול מבקשה גחמנית עד לדרישה החוקית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/hCxUn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest