תתחילו בעצמכם

laitman_2011-06-26_5082_us-70.jpg

שאלה: התרבות המודרנית דוגלת באינדיבידואליות. אפשר להבין איך העולם יתחבר מתוך ייאוש, מתוך ייסורים או תחת איום של צרה. אבל איך אפשר להסתדר בלי זה? הרי כל הדוגמאות, מחורבן בית המקדש עד לקומוניזם ולקיבוצים, מעידות נגד החיבור.

תשובתי: אתם יושבים לכם וחושבים על העולם, בו בזמן שאתם עצמכם עדיין לא מימשתם את הערבות! תבדקו תחילה על עצמכם, על ניסיונכם האישי, ואחר כך עם הניסיון הזה תפנו לאנשים.

תממשו את הערבות בפועל, ואז יהיו לכם תשובות עבור העולם. תדונו ביניכם איך לעשות את זה קודם כל בעצמכם, ללא דיחוי, כבר עכשיו, במסגרת כל הכלי העולמי שלכם, בקרב כל החברים שכבר שמעו על זה כל כך הרבה. תתחילו, ואחר כך תבינו איך לפנות לעולם. אל תשאלו אותי מה לעשות ואיך לעשות. קדימה, הכדור בידיים שלכם.

אני מדבר לא על התיקון שלכם, של הקבוצה, אלא על תיקון העולם, על ההפצה בעולם, מפני שהגיע הזמן לעשות את זה. אך לגבי מה שנוגע לכם, לקבוצה, הרי שאתם, לפי מידת הכרת הנחיצות בכך, צריכים לממש את התיקון על עצמכם. אינני יכול ללחוץ עליכם, אבל קודם כל תבדקו את שיטת התיקון על עצמכם.

שאלה: בשביל זה צריך לשנות את הגישה כלפי החיבור, ואני לא מרגיש שזה חשוב לי…

תשובתי: אם תחכה עד שיופיע בך הרצון להתחבר, הבורא/הטבע יכול לספק לך את הרצון להתפתח, על ידי ייסורים. תחליט: תיקון בדרך ייסורים או בדרך של השפעת האור. הבחירה היא בידך.

תחשבו על זה יחד, תקראו יחד מאמרים. על מה מדבר הרב"ש במאמרי החברה, אם לא על הערבות? לשם מה נועדה כל חכמת הקבלה? – כדי שנשתדל להתחבר יחד ולמשוך באמצעות הלימוד את המאור המחזיר למוטב.

אתה לא רוצה, אבל הקבוצה יכולה לספק לך את הרצון, והאור המחזיר למוטב יהפוך את הרע שלך לטוב. ואז תבין מה לעשות עם האנושות.

אם הייתם מתקדמים בדרך הזאת, אז הערבות שלכם הייתה נשפכת על כל העולם. וכל עוד אינכם מבצעים את זה, אז אני מנצל אתכם כדי לפנות לבני האדם. אתם לא דואגים לעצמכם, ואני לא יכול לדאוג לכם יותר מזה, מפני שבכך אקח מכם את הבחירה החופשית. וכך, בכל אופן, אני ממשיך בעזרתכם את העבודה שלי, מסביר לעולם על האפשרות של הדרך הטובה, אולי הם ירצו לממש אותה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הערבות", 14.07.2011

ידיעות קדומות בנושא:
להסכים לערבות
הדגש העיקרי של הערבות
כדי להיות ערֵב, אתה צריך להתעלות מעל עצמך

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/K7jOH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest