דף הבית / כללי / תקנאו ותקנאו!

תקנאו ותקנאו!

שאלה: איך אפשר לאהוב את הנשמה?

תשובתי: נשמה, זו תכונת השפעה ואהבה כלפי אחרים. לכן יש לעשות כל מה שרק אפשר, כדי לצאת מהאגו שלך ולאהוב את האחר. זה אפשרי רק כאשר אתה עושה את זה דרך החברים.

לדוגמה, אתה נמצא בקבוצה. פרט לך נמצאים בה עוד כמה אנשים. האנשים האלה מעצבנים אותך. אתה מסתכל עליהם וכל הזמן נדמה לך, שהם כבר מרגישים משהו, רואים משהו, חשים. לפעמים נדמה לך, שהם משוחחים ביניהם על משהו, ולא מכניסים אותך בסוד העניין.

אתה מתעורר בלילות וחושב שאתה מפגר אחריהם, עד כמה אתה חסר ערך, והם מחזיקים אותך בקבוצה מתוך רחמים. אתה פוחד שהם יגלו שאתה עדיין לא נמצא בהשגה, אבל הם בטוח בהשגה. אתה משוכנע שהם כבר מרגישים את העולם העליון. זה כל כך מכרסם אותך! פעם הרגשתי את זה בעצמי חזק מאוד. היה נדמה לי, שאם אני לא אשיג את אותו דבר שהם השיגו, אז הם בהדרגה יזיזו אותי הצידה, בשביל מה הם צריכים כזה אדם?

זה עזר לי. עשיתי מאמצים על-אנושיים, בלתי רגילים, מפני שאין כוח גדול יותר מקנאה, בעולם.

לכן תשתדל לקנא בחברים שלך בקבוצה. תקנא בהם ביחס לבורא, לזה הבורא עוזר יותר! ולזה הבורא נותן יותר! ולהוא יש איזה תכונות מיוחדות מהבורא, שאין אצלי! קינאה, זהו רגש חזק מאוד! הוא יתחיל לשרוף אותך, יהיה לך מאוד לא נעים, אבל אתה תלך קדימה. תשתדל לעשות את זה ואז הכול יסתדר ותצליח.

מתוך שיעור וירטואלי, 10.06.2018

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Mmoj4

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest