דף הבית / המשבר ופתרונו / תוצאות המשבר

תוצאות המשבר

דעה: המשבר מבשר את בוא השינויים במין האנושי. השינויים בסביבתו החיצונית של האדם מגיעים לעולמו הפנימי של האדם בצורת משבר האישיות. המשבר הכלכלי משקף את חוסר ההגשמה והחולשה של התכונות הפסיכולוגיות שעל פיהן חי האדם. משבר, זו מכה להרמוניה הפנימית, לשגרה.

פיתרון הבעיה מתחיל מן ההכרה בה. אחת מהסיבות הפסיכולוגיות למשבר הכלכלי הוא הדחק, תגובת הגוף כולו להשפעות. המקור למצבי לחץ ודחק זה כל מה שמצטייר כאיום על הערכים החיוניים של האישיות.

ברמה פסיכולוגית, בעקבות הלחץ והדחק מתגלות התופעות הבאות: חרדה בלתי מוסברת, דיכאון, עצבנות, סכסכנות, שאיפה לברוח מן המציאות. וגם הפחד להישאר ללא פרנסה, בריחה לתוך העבודה, חוסר יכולת לקבל הנאה מהחיים.

הערה: אין שום צורך לפרט את תוצאות המשבר, משום שכל לחץ על "הרצון לקבל" (האגו) מעורר את כל סוגי התופעות השליליות הקיימות, עד המוות. כמו כן, אין כל היגיון ללמוד את התופעות הללו, כיוון שיש לנו צורך להכיר את הסיבה האמיתית לתופעות הללו ולרפא אותה.

אם נסכים לתיקון טבע האדם, אז על ידי התיקון שלנו נבטל את כל התופעות השליליות שבאות כתוצאה מן המשבר, ואת המשבר עצמו. במקרה ההפוך, רשימת הבעיות המתעוררות כתוצאה מן המשבר תתרחב בהתמדה.

ידיעות קודמות בנושא:
דיכאון והתאבדויות, אלה הן ההשלכות של המשבר בספרד
המשבר הפיננסי, עלייה במספר ההפלות
המשבר גורם ללחץ אדיר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YhOmX

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest