תוכנית הבריאה

laitman_2010-02-02_2054-70.jpg

לקיים את מטרת הבריאה פירושו להיות דומה ושווה לבורא. זאת התוכנית של הבורא לגבינו, הרי המצב הזה הוא הכי טוב ומושלם. כדי להיות שווים לבורא, אנחנו צריכים לרכוש רצון השווה לבורא.

הבורא ברא נקודת רצון ולאחר מכן מילא אותה ביחס שלו, באור ובכל התענוגים והאהבה לבריאה. הוא מראה שתי דרכי התייחסות לבריאה: אור חכמה ואור חסדים. מזה הרצון הופך לענק, עולם אין סוף. אך אנחנו צריכים להוסיף לרצון הזה את ההתייחסות ההפוכה שלנו לבורא. בשביל זה הבורא מחדיר לתוך הרצון שיצר את הנקודה שבלב, ואנחנו במאמצים שלנו מפתחים אותה, את היחס שלנו לבורא, עד לרמת התייחסות שלו אלינו (מגדילים ב-620 פעם).

בלתי אפשרי להשתנות במודעות בבת אחד, אלא בהדרגה, צעד צעד, שינויים קטנים. הדרך מורכבת מירידות ועליות. הרי מצד אחד הבריאה צריכה להישאר ריקה, ברצון להתמלא, ומהצד השני, מעל הרצון הריק הזה היא צריכה להידבק לבורא ולהפוך לדומה לו. לכן בבריאה תמיד משתלבים שני מצבים הפוכים.

יש שני סוגי אור: אור ישר ואור חוזר. הבורא רוצה שאנחנו באור החוזר נתייחס אליו כמו שהוא מתייחס אלינו באור הישר, שנהפוך להיות כמוהו. בשבילו השפעה זה הרצון שלו, הטבע שלו, ובשבילנו השפעה זה רצון לקבל בכוונה על מנת להשפיע נחת רוח לבורא. לכן אנחנו יכולים להיות הפוכים ברצונות, אך שווים ודומים לו בכוונות של השפעה ואהבה.

אם אני פונה לבורא ברצון שלי, אני הפוך ממנו. אם אני פונה אליו בכוונה שלי, אנחנו שווים. כך שביחס לבורא אני כל הזמן נופל (בגלל היפוך הרצונות), ועולה (בגלל אותה הכוונה): כשהרצון שלי גדל, אני הפוך לבורא, וכאשר אני מתקן את הרצון שלי בכוונה על מנת להשפיע, אני הופך לדומה לו.

כך אני "מתנדנד" בין שני הקטבים האלו, והכי חשוב שה"אני" שלי יישאר באמצע, בקו האמצעי: לרכוש את המקסימום ברצון לקבל המנוגד לבורא, ולאחר מכן לחבר לזה את הכוונה על מנת להשפיע וליצור כך את הקו האמצעי של לקבל על מנת להשפיע לבורא, בשבילו, כדמותו, להידבק בו. אם לא חשוב לי איך אני מרגיש את המצב שלי, טוב או רע, והעיקר בשבילי הוא להישאר בכוונה להגיע לדבקות לבורא, סימן שאני בקו האמצעי.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות" 07.07.2010

רשומות קודמות בנושא:
גילוי הבורא לנברא
מהיכן מתחיל הנברא?
הקומבינטוריקה של הבריאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FrGCY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest