שסתום בלב

אם היינו מתכוננים לירידה, אז היינו יכולים עכשיו לומר שעשינו כל כך הרבה, התכוננו אליה, אבל התברר שהיא בכל זאת יותר חזקה מאיתנו. אנחנו החזקנו כמה שיכולנו עם הכוחות שאגרנו מראש, ובכל זאת, ברגע אחד לא החזקנו מעמד, וזה קרה. אבל כבר היינו יכולים לברר את נקודות התורפה והחולשה, ולהבין מדוע זה קרה.

הבורא "שׂם לנו רגל" במקום כלשהו. אבל למה? יכול להיות שהוא רצה לגלות לנו חסרונות כבר בדרגה אחרת, יותר מתקדמת, עמוק יותר בתוך הבריאה. ולנו לא יצא כלום ואנחנו פשוט נפלנו מתים.

באמת, לא קיימת עלייה ללא ירידה. לכן אנחנו צריכים להישאר נאמנים זה לזה, כמו תאים של גוף אחד, איפה שכל תא אחראי על כולם, ואם כולם לא יהיו אחראים עליו, אז גם הוא ימות.

או שמתחו בינינו צינור של חמצן. מגיע אליי צינור, שעבר קודם דרך אלף חברים, מה גם, שאף אחד לא יודע מי מהם בדיוק. כל אחד מהם יכול, מבלי שישימו לב, לסגור את הברז והחמצן לא יגיע אליי, ואז אני מת.

הברז הזה הוא חוסר תשומת לב, חוסר רצון. או שהוא פותח את השסתום חזק יותר, או שסוגר, הכול תלוי ברצון של החבר ביחס אליי: האם הוא חושב עליי ועל כל המערכת? אם הוא מוסיף כזה חיסרון, אז השסתום נפתח. ואם הוא מקטין את החיסרון והוא נעלם, אז השסתום נסגר, סותם את הצינור וכולם מתים.

אתה מבין שכולם מתים בגללך? כל זה בגלל שהשסתום שבלב שלך הוא סגור. תבקש מהבורא שיעזור לך, יהפוך לשותף שלך, אם החברים מתו ולא יכולים לעזור לך. תפנה לבורא לקבלת עזרה, כמו לבן אדם. לפחות הוא יכול להיות כמו בן אדם?

שאלה: האם אפשר כך לפנות לבורא כמו לבן אדם?

תשובתי: אתה הרי לא מפחד לקלל אותו? אבל לפנות אליו, כמו לבן אדם שיתערב ויעזור, האם אתה חושב שאסור?

תפנה אליו ותגיד: "אני מבקש ממך לעזור לי! בוא נלך יחד לקבוצה הזאת ונחייה את המתים. שיקומו לתחייה!". תאמר את זה כמה פעמים בלב ותראה איך שזה עוזר.

הבורא מוכן לעבוד איתך בשיתוף בהכול, אין בכך שום מניעה. אתה יכול לפנות אליו בכל רגע, בכל דרישה.

אנחנו יודעים, שאת הפנייה אליו צריך להעביר דרך הקבוצה, אחרת היא לא תישמע. אבל זה באותו מקרה, אם הקבוצה מוכנה לענות לך ולעבוד בהדדיות. אבל אם אין ברירה, אז תפנה ישירות לבורא, כדי ללכת יחד איתו לפרעה. אל תחכה לאלה שבינתיים עסוקים בסירים מלאים בבשר ושבעים מבצל ושום.

מתוך שיעור על "תלמוד עשר הספירות", 24.09.2012

ידיעות קודמות בנושא:
תאגור דלק לעת צרה
הלב מאחורי גדרות התיל
הירידה רק בעלייה!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mcB0t

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest