דף הבית / קבלה לעם / יהדות וקבלה / חגים ומועדים / חיים חדשים 622 – שנה חדשה

חיים חדשים 622 – שנה חדשה

כיצד מוצאים דרכים להתחדשות שאינה תחרותית, אילו אמצעים יכולים לסייע לאדם לעבור תקופות קשות וכיצד נלמד לקבל את השנה החדשה בהנאה ולא בקושי? (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "חגים ומועדים: שנה חדשה".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

מדוע אנחנו מתרגשים מהתחדשות? כי אנחנו בני אדם, לא דומם, צומח וחי. אנחנו כל הזמן נמצאים במצב של התפתחות.

הביטוי "שנה חדשה" מעורר מיד תקווה, אך בשטח המצב מאוד לא טוב השנה. הציפייה האישית שלי היא, שהשנה אנשים ירצו לשנות את חייהם לטובה, ויטו אוזן לחכמת הקבלה.

מה שיכול להביא התחדשות היום, הוא גילוי מהות החיים, מצב של פתיחת דלת לעולם נפלא. בעולם הטוב הזה הכול עובד אחרת, תמיד מתקדמים לטוב ולעוד יותר טוב. כמו כשהיינו ילדים, כשכל יום ויום היו מלאים הנאה ותענוגים, משחקים ודברים כיפיים.

החיים היום מאוד מתישים. מדי פעם אנחנו יוצאים לנופש, אבל ביומיום רצים בריצה מטורפת ומעייפת. לכן הרבה אנשים כבר לא רוצים לעשות ילדים, לאיזה עולם אנו מביאים אותם?

השינויים מלחיצים אותנו, כי הם דורשים מאיתנו הסתגלות, להתאים עצמנו למצב חדש. בעולם העתידי שתיארנו קודם, החידושים יהיו נעימים, כי לא נידרש למאמצים. האפשרות לפתוח דלת לעולם החדש הזה, תלויה בהסכמה שלנו לחיות חיים חדשים, והתנאי העיקרי לחיים החדשים האלו, הוא לחיות בחיבור עם אחרים, להפוך למשפחה אחת.

זה מנוגד לטבענו האגואיסטי, לכן אנחנו זקוקים לשיטה שתפתח בנו רצון לחיבור. מה שיעזור להתגבר על הפחד משינוי, זו הסכמה חברתית שכך אי אפשר להמשיך.

תוכניות קודמות בנושא "חגים ומועדים":
חיים חדשים 621 – הסוד לשנה טובה
חיים חדשים 620 – סליחות
חיים חדשים 600 – ט"ו באב – חג האהבה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/oFmAi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest