שליטת הסביבה

כיצד נוכל להביא את עצמנו למצב שבו נרגיש את עצמנו ואת האחרים כדבר אחד שלם? – על ידי בניית סביבה מסוימת. ואין צורך להוכיח זאת. אנחנו רואים שמתוך כל מה שסובב אותנו, זהו הכלי היחיד, האמצעי היחיד שמסוגל להשפיע עלינו ושבעזרתו אנחנו יכולים להשפיע על עצמנו.

אם אני משפיע על האחרים ומסדר את הכול כדי שהם יפעלו עליי בצורה מסוימת, אז ההשפעה הזאת שעוברת דרכם וחוזרת אליי, נתפסת על ידי כהשפעה זרה. ההשפעה הזרה הזאת משנה אותי.

הסביבה בונה את האדם. אם נשאיר ילד ביער, הוא יגדל כמו חיה, בדומה לחיות הסובבות אותו. ואם נשלח אותו לגן ילדים טוב או לבית ספר, הוא יגדל בהתאם לצורה שבה הסביבה תגדל אותו. לכן אנחנו צריכים לדאוג רק לסביבה.

הסביבה יכולה לחייב אותנו לכל דבר. שליטת הסביבה עלינו נובעת דווקא מתוך כך שאנחנו קשורים בצורה אינטגרלית. אתה מהווה חלק מהמערכת הכללית, תא קטן מהגוף הענק, וכאשר הגוף הזה מעביר דרכך את הרעיון שלו, את הכוח שלו, את התוכנית שלו, את הרגשות והמחשבות המדויקות שלו – הם הופכים להיות שלך. אינך יכול להתנגד להם, מפני שאתה נכלל בתוך המערכת הזאת. זאת הסביבה שאנחנו בונים יחד, אך בעיקרון, כל אחד מאיתנו צריך ללמוד כיצד עושים זאת. המטרה שלנו היא להיכנס למדרגה הבאה מתוך הכרה. להבין מה אנחנו עושים.

האדם, לראשונה בחייו, הופך לבורא של דרגת הטבע החדשה. למעשה, הוא אינו בונה שום דבר מיוחד, אלא רק מתאים את עצמו במודע למערכת הזאת. הוא הופך לאדם. אדם, מלשון "דומה", דומה לדרגת הטבע הבאה.

יחד עם זאת הוא מתחיל להבין את מערכת הטבע כולה: כיצד פועלת המחשבה של היקום, כיצד מתבצע הניהול בתוכה, מדוע דווקא כך ולא אחרת. הוא מתחיל להבין את מטרת הבריאה, להתעלות מעל כל הטבע שאנחנו מרגישים – הדומם, הצומח והחי – לדרגת ה"אדם", הדומה לטבע כולו במחשבתו הנעלה, לנואוספרה כולה, למימד העליון.

במוקדם או במאוחר נגיע לכך, השאלה היא רק באיזה מחיר. או שמצפים לנו ייסורים גדולים שיאלצו אותנו להשתנות, או שבכל זאת נבנה את החברה שתתאים אותנו לטבע האינטגרלי הזה, ואנחנו נשתוקק אליו מתוך רצון, הבנה והכרה, ונהפוך את העולם שלנו למקום טוב יותר.

מתוך ישיבת תוכן בנושא העולם האינטגרלי, 16.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
בהרמוניה עם התודעה האוניברסלית
ה"להקה" הכללית של האנושות
הסביבה המחנכת

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FPG2R

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest