דף הבית / חינוך, ילדים / שיטה חיונית

שיטה חיונית

שאלה: האם כדאי בהרצאת המבוא להשכלה אינטגרלית לדבר מייד על המשבר, או שבכל זאת עדיף להתרכז בדברים חיוביים?

תשובתי: בהרצאת המבוא חייבים לספר על התנועה, על האבולוציה של האנושות, לֵמה הביא אותנו הטבע, ואילו משימות הוא מציב לפנינו. יחד עם זה, צריך להישען על עובדות – על דעותיהם של מדענים, של פסיכולוגים, פוליטולוגים, כלכלנים, ושל כל אלה שעוסקים במנגנון הגלובלי של האנושות או הטבע.

למעשה, הם כולם מגיעים היום לדעה אחידה, שאנחנו נכנסנו למערכת מעניינת מאוד שמראה את הגלובליות שלה, את הקשר ההדדי המלא, את האינטגרליות המוחלטת, שבה כל חלקיק, כל פריט תלוי באחרים וקובע עבור כל האחרים.

במערכת כזאת, הכול פועל בהרמוניה, מלבד האדם – שמפר של האיזון שלה מפני שהוא מנוגד לטבע. האגו של האדם התפתח עד לכזאת דרגה, שפתאום הופיעו חוסר ההתאמה, ההופכיות והניגודיות בין החברה האנושית, כל המערכות, כל המכונים שנוצרו על ידינו, לבין המערכת הכללית של הטבע.

יוצא, שאין לנו ברירה אחרת. בגלל שאנחנו מרגישים את ההופכיות הזאת כמשבר, אנחנו צריכים לחפש את השיטה של האיזון שלנו עם הטבע, ואז נרגיש את עצמנו בנוח.

זה הנושא של הרצאת המבוא – לשם מה ללמוד את השיטה האינטגרלית, בשביל מה ולמה.

מתוך זה, הקורס האינטגרלי צריך להיות מורגש כחשוב ביותר והכי אקטואלי עבור האנושות, מפני שללא האיזון עם הטבע המצב בעולם יהפוך להיות מאיים על קיומנו.

לכן, חייבים להראות לאדם שהוא עוסק בעיסוק מאוד חשוב וחיוני. על ידי לימוד השיטה האינטגרלית הוא רוכש כאלה כלים לשינוי עצמי והחברה הסובבת, שיעזרו לו במשפחה, עם הילדים, בעבודה, בכל התקשורת עם האחרים, בעסקים שלו, בעניינים שלו, בהכול. הוא יבין את העולם של היום, שבינתיים אנחנו בכלל לא מבינים, ואפשר לומר, נמצאים בבלבול מזעזע. את כל זה צריך להגיש לאדם כדי שהוא יהיה חדור בחשיבות של הקורס האינטגרלי.

הקורס הוא די קל, הוא מועבר בצורה של דיון בין המשתתפים, במעגל, הם מחליפים דעות ובאופן כזה מתקדמים מהר יותר. צורת לימוד כזאת מאפשרת לזכור טוב יותר את החומר, מאשר הגשת מידע בצורה פרונטלית.

מפני שההשכלה האינטגרלית הופכת ליותר ויותר מבוקשת בכל מיני החלקים והרמות של החברה, אז מובן, שככל שאנחנו משיגים יותר, בזה יותר קל לנו להתאים את עצמנו לאחרים וכך אנחנו נרגיש את עצמנו בטוחים יותר בכל המובנים.

מתוך שיחה על חינוך אינטגרלי, 22.05.2012

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8f3Rj

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest