שבת רוחנית

שאלה: ההבנה הפנימית של שבת שונה מההבנה הדתית ביהדות, המבוססת על הפיכת המצוות לגשמיות.

תשובתי: אותן הפעולות הגשמיות שהיהודים הדתיים מבצעים בחיי היומיום, זו השתקפות בעולם שלנו של פעולות רוחניות שאותן קוראת חכמת הקבלה לעשות.

אבל היא קוראת לא סתם לבצע בעולם שלנו פעולות פיזיות ובשבת לשבת בשילוב ידיים ולא לעשות כלום, אלא במשך ששת ימי השבוע לבצע תיקון של האגו שלנו, של הקשר שלנו עם האחרים. כאשר אנחנו קובעים קשר ברור, אז מבינים, שביום השביעי אנחנו לא מסוגלים לחבר באופן עצמאי את האנשים יחד.

אנחנו רואים, ששום קומונות, קיבוצים לא יכולים לעשות שום דבר. זה אפשרי רק אם אנחנו לפי סכימה שמאפשרת במשך ששת הימים לאסוף ולחבר בצורה נכונה את כל החלקים, שכתוצאה מזה ביום השביעי כל הרצונות וההשתוקקויות שלנו לאיסוף יצטברו עד כדי כך, שידבקו תחת השפעת אותו הכוח העליון, שמתישהו מקודם הרס אותם. לכן, על ידי איסוף יחד של חלקי הנשמה הכללית, אנחנו מאפשרים לאור, שפעם שבר אותם, להדביק אותם מחדש.

מה אנחנו משיגים בזה? על ידי העבודה בששת הימים, אנחנו מתחילים להבין באיזה אופן החלקים האלה מתכנסים, האם אנשים מתאימים זה לזה, באיזה אופן הם צריכים להשפיע זה על זה, לעזור זה לזה, לבטל את עצמם זה כלפי זה, להתחבר ביניהם מעל לאגו שלהם.

אבל כל אלה הם רק ניסיונות! האדם בעצמו לא יכול לעשות כלום. זה מה שרצו לממש בברית המועצות ובמקומות אחרים בעולם, וחברות מסוימות מנסות לעשות עכשיו.

אבל זה בלתי אפשרי, מפני שאין לנו את אותו הכוח שיכול לשנות הכול, כי אנחנו נמצאים רק בתכונה אגואיסטית. אבל אם אנחנו נעשה הכול בצורה נכונה, בכך שמזמינים הצטברות של האור העליון, אז לאחר שאנחנו נסיים את יצירת המבנה הזה, האור ישפיע עליו ויסיים את העבודה.

אבל אם אנחנו ניתן לזה לפעול מעצמו, אז לא נשיג קשר עם האור. כי בשביל מה נעשתה השבירה, ועכשיו אנחנו מ"שוקת" שבורה צריכים להדביק חדשה, שלמה? כדי להבין את התכונות של האור, להתחבר ולעלות לדרגה שלו. בזה כל מטרת הבריאה, של כל מה שקורה איתנו בכל היקום.

לכן יום השבת הוא אבן הפינה, ונקרא "שבת" מהמילה "שביתה", שחרור מעבודה. אנחנו נותנים לאור לעבוד במקומנו ונכללים בו. מה גם, שששת הימים זה לא ימים, אלא פעולות שאפשר לעשות, נניח, תוך רבע שעה, ואפשר גם תוך חודשיים.

כל מדרגה שביעית תמיד צריכה להיות כזאת, כאשר בהשלמה למאמצים שלך אתה מסתכל על פעולת האור ומתחיל להשיג את התכונות שלו. כלומר התכונות הללו נכנסות למערכת של קשר הדדי עם אנשים אחרים שאותה יצרת. ואז יוצא, שאתה עלית לדרגה הבאה ורכשת את התכונות של האור בהתאם לאותם המאמצים שהשקעת במשך ששת הימים.

כך אנחנו עובדים שבוע אחר שבוע, עד שמחָלקים יותר ויותר גדולים משיגים איחוד מלא של כל המרכיבים של הנשמה הכללית לנשמה אחת יחידה ומשיגים את האור שפועל בה, כלומר את הבורא, את הכוח היוצר של כל הבריאה. בזה מסתכמת כל העבודה שלנו, המטרה והתנועה קדימה.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 10.10.2013

ידיעות קודמות בנושא:
שלמות של שבת
שבת מעין עולם הבא
שבת נצחית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/v03ny

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest