רק התפתחות פנימית!

laitman_2009-05-28_0059_70.jpg

שאלה: יש בעולם הרבה שיטות ליציאה מהרצון האגואיסטי העצמי. כיצד מתייחסת אליהן חוכמת הקבלה?

תשובתי: כל השיטות השונות ייעלמו בזמן הקרוב, משום שאין בהן שום כוח, המסוגל להוציא את האדם מהטבע האגואיסטי שלו. הן יכולות רק לדכא בתוכנו רצונות אגואיסטיים. אבל משום שהרצונות שלנו גדלים, והשיטות האלה פועלות בניגוד לכיוון הגדילה, הן מרחיקות את האדם מהחברה, מהחיים, כשהן מציעות לאדם להתנתק מכל הבעיות בעזרת מדיטציות ותחבולות נוספות.

בנוסף לכך, שיטות אלה אינן מסוגלות ליצור קשר בין בני האדם. בדרך כלל, אנשים העוסקים בשיטות אלה, מתרחקים זה מזה. ואילו הטבע דוחף אותנו לחיבור ואיחוד. לכן כבר עכשיו שיטות אלו מראות את אפסיותן.

חוכמת הקבלה תישאר בגלל שתי סיבות עיקריות. הראשונה: שיטת הקבלה עובדת דווקא עם רצון אגואיסטי גדול, שגדל באדם במשך כל תהליך ההתפתחות שלו, ושממנו הוא לא יכול להיפטר. השנייה: שיטת הקבלה מסבירה, כיצד לעבוד בתוך האגואיזם הגדול בלי להקטין אותו, אלא רק לשנות את השימוש בו, לתועלת עצמי ולתועלת אחרים.

העבודה הזאת בתוך האגואיזם, נעשית מבלי להגביל את עצמי בשום דבר גשמי, ומבלי להרוג בתוכי שום תכונה. חיוני לנצל הכול, כל מה שקיים בתוכנו.

בנוסף לכך, בעזרת חוכמת הקבלה אנחנו מתקנים באופן מעשי את הניתוק בין בני האדם. ואילו כל שאר השיטות מדברות רק על זה שאנחנו צריכים לאהוב זה את זה. לדוגמה אצל ההודים, שהחלוקה שלהם לקסטות(שבטים) לא מפריעה להם לדבר עדיין על אהבת הזולת.

רשומות קודמות בנושא:
ההבדל בין הקבלה לבין שיטות אחרות
קבלה ושיטות אחרות
קבלה ושיטות אחרות – 2

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/toM2a

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest