דף הבית / המשבר ופתרונו / רובוטים מהפכניים

רובוטים מהפכניים

ידיעה: אילון מאסק, מנכ"ל חברת "טסלה מוטורס", משוכנע שרובוטים יחליפו את עבודת האדם, ובני האדם יצטרכו להשלים עם העובדה שאת מקומות העבודה שלהם יתפסו רובוטים. הוא סבור שמה שיציל את האנושות מדריכה במקום זו הבטחת הכנסה בסיסית ללא תנאי בכל מקום, כלומר תשלום קבוע כלשהו לכל חבר בחברה ללא ביצוע עבודה.

תגובתי: הבעיה היא שאם תינתן לאדם "קצבה סוציאלית", כלומר יספקו לו את המינימום ההכרחי לקיום, אז הוא יישב מול הטלוויזיה וייאטם יותר ויותר, ובנוסף אולי גם יעשן מריחואנה. איש עסקים שמפטר עובדים צריך לא רק לספק להם מינימום הכרחי לקיום, אלא גם להעסיק אותם ולקחת אחריות מלאה עליהם על בעיותיהם הסוציאליות. בסופו של דבר, זה יעלה לו הרבה יותר מאשר לשלם להם משכורת מלאה.

הערה: אילון מאסק כותב שאנשים אלה ירכשו זהות כלכלית תרבותית חדשה.

תגובתי: אנשים אלה לא ירכשו שום דבר אם הם לא יטופלו באופן רציני ולא תיבנה מהם חברה נכונה. 90% מאוכלוסיית העולם תשוחרר מעבודה כתוצאה מהחלפת העבודה האנושית ברובוטים, מכונות ומחשבים, לכן אותם 90% עובדים משוחררים חייבים לעסוק בתיקון האדם והחברה. חייבים להעסיק אותם במשך יום העבודה שלהם בצורה רצינית וחדה בלימוד הטבע והחברה האנושית. עליהם ללמוד כיצד כולנו צריכים להיות מקושרים זה עם זה ולשתף פעולה באופן הדדי נכון, כדי להיות בהרמוניה בינינו ועם הטבע. כלומר, עליהם ללמוד את חכמת הקבלה, אף אחד לא יכול לברוח מזה. לכן מצד אחד מתגלה חכמת הקבלה, ומצד שני הרובוטיקה מחליפה את בני האדם.

שאלה: יוצא שהקצבה היא כמו מלגה שניתנת לבני אדם כדי שהם ילמדו?

תשובתי: לא, הכסף הזה יינתן כמו משכורת. בהתחלה אפשר לשלם שכר פרוגרסיבי למי שלומד טוב, שלא מחסיר שיעורים וכדומה, ומי שמחסיר שיעורים לא יקבל שכר. כך ניתן לחייב את בני האדם להשתתף בתהליך הזה, אחרת האנושות תביא את עצמה אל סופה.

שאלה: זוהי המהפכה החברתית?

תשובתי: כן, מהפכה רגועה שמחייבת את כולם ללמוד מי זה אדם, מה זו החברה האנושית וכיצד עליה להיראות מנקודת מבטו של הטבע. כך האדם ילמד כיצד לחיות בהרמוניה בתוכו ועם העולם הסובב. אחרת האנושות תגיע מהר מאוד לכך שנוודים וכנופיות ישוטטו ברחובות ויהרסו כל מה שסביבם. אם נגיע למצב כזה, אף כוחות מיוחדים לא יעזרו לנו, לכן עלינו להתחיל כבר עכשיו את תהליך הלימוד. אני מקדם בברכה את הרובוטיקה ואת שחרור האנושות מהצורך לעבוד שעליו כתב גם מרקס, אבל זאת רק לשם מטרה אחת, בכדי שנתחיל לעשות מבני אדם, בני אדם.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 9.11.2016

 

 

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/oMkCB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest