דף הבית / משבר עולמי / רגולטור לאגו

רגולטור לאגו

photo_rav_gh70_032l.gifמתוך שיעור הקבלה היומי 29.3.09

לשיעור מלא: audio.gifאודיו | video.gifוידיאו

מהי השיטה הנכונה להתמודדות עם המשבר? להבין שאין לאדם שום דרך לווסת את האגו המתגבר שבתוכו, ושהכלכלה שלו איננה מדע, אלא תוצאה מהתפתחות האגו שבו.

בכלכלה העכשווית האדם רוצה לקנות בזול ולמכור ביוקר, ואם אפשר היה לא לשלם כלל הוא היה גונב הכול. ולכן הכלכלה כולה, משמשת כהגנה "חוקית" על הגניבה. בהסכמים מסחריים אדם מתחייב לקחת משהו מהשני תמורת תשלום, מתוך שאין לו ברירה, והוא איננו יכול לקח את מה ששייך למישהו אחר בכוח, ובלי תמורה.

"ההסדר" שבין הרצון האגואיסטי, מצד אחד, לבין הרצון להסתדר זה עם זה בצורה כלשהי בלי "לאכול" זה את זה, מצד שני, נקרא כלכלה. גם את פרסי הנובל נותנים עבור "ההמצאות" שמאפשרות לנו להסתדר בלי לכעוס זה על זה. מכיוון שכך, ברור הוא שהכלכלה היא הביטוי לאגו האדם. ותמיד האגו הזה מתגבר וגדל, ואיש איננו רוצה להתחבר עם האחרים, וכולם מזלזלים ורוצים לנצל את כולם.

אנשים עדיין חושבים שיש ביניהם רגולטור כלשהו. לאמיתו של דבר רגולטור כזה איננו קיים כיום. כי הרגולטור היחיד בין האגו של כל אחד לבין האחרים, הוא הכלל "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך", שאחר כך עובר ל"ואהבת לרעך כמוך". כי רק לשם השגת מטרה זו האגו שלנו גדל!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/hbMdi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest