דף הבית / אקטואליה / קריסת האיחוד

קריסת האיחוד

דעה: יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי דומה לקריסתה של ברית המועצות. שתיהן התבססו על אידיאולוגיה ובמקרה של שתיהן, אי ההתאמה בין המטרה למציאות הביאה אותן לקריסה. האידיאולוגיה הסובייטית הבטיחה שוויון, צדק והתפתחות כלכלית, אל מול המודל הקפיטליסטי העולמי. אך במציאות אזרחי ברית המועצות חוו מחסור במוצרים, חלוקה בלתי צודקת, שלטון מושחת ורמת חיים נמוכה מזו שבמערב.

כך גם האידיאולוגיה של האיחוד האירופי הבטיחה לאירופאים רווחה, חופש, עולם ללא גבולות, ללא מלחמות ועימותים, צדק ושוויון זכויות, דמוקרטיה והשתתפות העם בקבלת החלטות מדיניות. אך במציאות, אזרחי האיחוד האירופי חוו פער בהכנסות בין האליטות והעניים ביותר, הצפה של מהגרים, אבטלה, מלחמות, טרור, מצעדי גאווה, נישואים חד מיניים, סמים וזנות, פתרון נושאים פוליטיים עיקריים על ידי פקידים בבריסל במקום שלטון עם דמוקרטי, במקום ערכים מסורתיים.

תגובתי: כאשר חלקים לא מתוקנים, אגואיסטים, מתחברים יחד, נוצרת מערכת מקולקלת יותר. כתוב שבהתאספות רשעים, רע להם ורע לעולם. כלומר, עדיף שלא להתאסף. ולהיפך, כתוב שבהתאספות צדיקים, טוב להם וטוב לעולם. אם היו עוסקים תחילה בחינוך מחדש של הרשעים האגואיסטים, להיות צדיקים אלטרואיסטים, אז היה מתממש כל מה שחלמו עליו ההמונים, ואילו המצב הנוכחי הוא תוצאה של הנהגת הבנקאים.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6NL1r

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest