צריך להספיק…

שאלה: איך תלמיד שלומד קבלה צריך להתייחס לעולם, שבו יש כל כך הרבה בעיות: טרור (כמו הפיצוצים בבוסטון לאחרונה), המשבר הכלכלי, חוסר איזון אקולוגי? מה צריך לעשות?

תשובה: האמת היא, שעולם נמצא במצב הרבה יותר חמור ממה שאנחנו חושבים, בגלל חוסר ההבנה וחוסר הידע שלנו. ישנה תקופת תגובה כלשהי מצד הטבע, שצובר את ההשפעות השליליות שלנו, כל ההרס שאנחנו זורעים בו. וההרס העיקרי מתקיים בדרגה האנושית, ביחסים בינינו, הרי בכך אנחנו משפיעים ישירות על המערכת עצמה, על המקום הכי פגיע.

פעם לא היינו גורמים לנזק כל כך מורגש, כשהיינו הורסים משהו בחלק המכני הגס של הטבע. אחר כך התחלנו להרוס את המערכות העדינות יותר שבו, כמו מנגנונים אלקטרוניים או חשמליים, שמפעילים את הטבע כולו. ובסופו של דבר, הגענו לתוכנה עצמה, שבה כל פגיעה קטנה מביאה להשלכות שליליות איומות בכל המערכת.

הבעיה היא בכך, שהיום התפתחנו עד למצב, שבו אנחנו הורסים בדיוק ברמת התוכנה של הטבע. הרי אנחנו חייבים כבר להתאים את עצמינו אל הטבע ברמת התוכנה שלו: צריכים להבין אותו, להרגיש, לגלות את הכוח העליון ולהשתתף יחד עימו בהנהגת כל העולמות. ואילו אנחנו עוד לא עושים זאת, והאיחור הזה מצטבר ומצטבר, עד שיתפוצץ ויכה בנו.

לכן אנחנו רואים בעולם כל כך הרבה בעיות: טרור, אסונות טבע, פשיטות רגל של מדינות שלמות. ארה"ב סופגת מכות קשות, באותה מידה שבה השפעתה על העולם היא עצומה, באותו כוח היא תרגיש את חוסר התיקון שלו. וכדי שזה לא יקרה, החברים שלנו בארה"ב צריכים לעשות הרב מאמצים בעבודה משותפת איתנו.

ובכלל, זוהי חובה של כל הקבוצות שלנו בעולם, הרי כל העולם עומד בפני מכות גדולות, שאותן אנחנו יכולים למנוע. דווקא אנחנו יכולים לעזור בכך, אף אחד אחר לא יכול לעשות שום דבר, אף נשיא. הכול תלוי רק בכוח העליון ובהתאמה שלנו אליו. ככל שנתקן את עצמינו יותר ונשיג השתוות אליו, כך נאזן ונבריא יותר את הטבע.

בדרך זו אנו יכולים להפוך כל השפעה שלילית לחיובית. הרי כל השפעה שלילית שאנו מגלים בעולם הזה בגלל חוסר ההתאמה שלנו אל הטבע, תיוחס לנו כגילוי הרע, שאותו הפכנו לטוב. ואז, במקום אסון שהיה יכול להגיע אם לא היינו יכולים להמתיק אותו, להכניס לתוכו אור, אנחנו נרגיש את ההיפך – עליה גדולה.

עכשיו עדיין מצטבר הרע כתוצאה מכל המעשים שלנו. והזמן לוחץ יותר ויותר, והופך לקריטי. הכול תלוי בשאלה, האם נספיק למשוך את האור לכל המטען השלילי הזה שנצבר על ידי האנושות, כדי להפוך אותו לחיובי, או לא. כאן יוחלט, האם אנחנו מטים את העולם לכף חובה או לכף זכות.

בכף החובה כבר הצטברו מאות אלפי טון, שאותם אנחנו יכולים להעביר לכף הזכות, זאת אומרת, להפוך את החטאים לזכויות. הרי ככל שהאדם גבוה יותר, כך האגו שלו גדול יותר. העיקר זה להסתובב לכיוון התיקון. אני מאוד מקווה שבזכות כאלה כנסים, אנחנו נצבור מספיק כוחות כדי למשוך את המאור המחזיר למוטב, ובמקום אנרגיה שלילית שהצטברה בעולם, נגלה את ההיפך ממנה, את האנרגיה החיובית.

מתוך השיעור על פי המאמר של רב"ש, 23.04.2013

ידיעות קודמות בנושא:
תפקח את העיניים, אתה הרי גורם נזק לעצמך
לא להסכים לייסורים הגדולים
הכוח השלישי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rhWyO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest