פיצוי רוחני

אנחנו נעבוד יחד, בקבוצה אחת. עלינו להקים פורטל אינטרנט גדול ולהתחיל בהסברת שיטת התיקון. שם נאסוף את כל המאמרים, את כל החדשות על המשבר וחוסר היכולת של העולם לפתור אותו באמצעים הקיימים. הפורטל שלנו יהפוך למקור מידע על עתיד העולם לכל אחד שזה חשוב לו. הוא יהיה המקור הסמכותי ביותר. הרי המשבר משחיר את העתיד בתחומים שונים. הוא מתגלה בחינוך, בכלכלה, במשפחה, בסמים ובייאוש – בכל מה שנכלל במושג ה"משבר", לא רק הכלכלי, אלא המשבר המקיף את הכול.

צריך להסביר את זה לעולם ולהראות לו גם את דרך היציאה מהסיטואציה שנוצרה. למעשה, ההסבר עצמו, אם מגישים אותו בצורה נכונה, מביא את האדם בצורה מהירה ומכוונת לפתרון הבעיה. אין לנו שום אפשרות אחרת, אנחנו צריכים לעבור לשיתוף פעולה וקשר הדדי שאינם מבוססים על האגואיזם.

אנחנו צריכים להתחבר חזק זה לזה, כדי שהאנשים ירגישו, בדומה לנו, את הפיצוי הרוחני. מתברר שמספיקים החיים הנורמליים ולא צריך לרדוף אחר "ציפורים בשמיים". אם אני מספק לעצמי את כל הנחוץ – כבר טוב לי. ואת כל השאר אני מחפש בעלייה הרוחנית.

את זה צריך להרגיש כל אדם בעולם. ובכך אנחנו באמת מגיעים לפיתרון.

הרי אנחנו צריכים לתת תשובה לאגו שלנו: במה נמלא אותו? מה יספק את האדם? מה יחיה אותו? כאן לא מספיקה החלוקה הצודקת בלבדה, היא לא תפתור את בעיית הרצונות הענקיים שלנו.

וגם את התשובה אנשים יקבלו כמו שאנחנו קיבלנו. עם הרצונות הגדולים שלנו אנחנו בכל זאת חושבים לפעמים שאיננו זקוקים ליותר, שהחיים הרגילים מספקים אותנו – וכל השאר שיהיה לנשמה.

ולכן ההפצה שאיתה נצטרך לפנות לעולם תחייב גם אותנו לרכוש בסביבתנו את הכוח הרוחני. בעל הסולם כתב על כך בסוף ההקדמה לספר הזוהר: אנחנו מרגישים שיש בנו אור והוא ממלא אותנו. מצד אחד, אין מוצא, בכל זאת איננו יכולים להוציא יותר מתוך מקורות הטבע והתעשייה. ומהצד השני, מתגלה הפיתרון: לתת לכולם את ההכרחיות, ולמעלה מכך, שיהיה מילוי רוחני בשפע לכל אחד.

נקווה שנצליח. אני מאוד מחכה מכולם לעבודה המשותפת.

מתוך שיעור מס' 7 בכנס ניו-ג'רזי, 03.04.2011

ידיעות קודמות בנושא:
פיצוי מהמימד העליון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3FBlX

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest