פטנט אלוקי

אנחנו צריכים להשתדל להסביר לאנשים על אפשרות התיקון שלהם בדרך טובה, אחרת הם יגיעו לגילוי הצורך בשינויים על ידי ייסורים גדולים. עוד הנביאים כתבו דברים נוראיים על עתיד האנושות אם היא תתקדם קדימה מתוך כוח ההתמדה.

הנביא רואה את ההתפתחות הטבעית של כל המדרגות, ללא השתתפות מצד בני האדם. אבל בני האדם יכולים להמתיק ולצמצם את זה, לעשות כך שזה ייראה אחרת לגמרי.

נביא רואה ומתאר במדויק את חוקי הטבע. וחוק, זה תמיד תיאום בין שני כוחות מנוגדים בכל מדרגה. אין בטבע שום דבר אחר: פלוס ומינוס, ואיזו שהיא התאמה ביניהם.

בכל מדרגה ההתאמה היא שונה: כימית, פיזיקלית, ביולוגית, פסיכולוגית וכדומה. אבל זה תמיד שני כוחות מנוגדים וביניהם נוסחה כלשהי: של ניוטון, של איינשטיין, של שיתוף כימי הדדי, לא משנה. הכול זה אחד, הכול מדבר רק על שיתוף פעולה הדדי של ניגודים.

איך אפשר להראות לבני האדם שאנחנו מתקדמים לכזאת ניגודיות שאותה צריך מראש, אם לא לתקן, אז לפחות לנטרל?

התיקון שלנו מורכב משני שלבים. ראשית, אנחנו צריכים לסלק את השנאה ההדדית, כלומר להחדיר כזה בידוד בין שני הכוחות המנוגדים שלא יאפשר להם להינעל זה על זה. שנית, להשתמש נכון בשני הכוחות המנוגדים כדי שהם בעצמם יסובבו את ה"מנוע" שיפיק אנרגיה חיובית.

עם זה, החלק הראשון מסלק אנרגיה שלילית של שיתוף פעולה הדדי לא נכון בינינו, שזה נקרא "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך". ואז אנחנו הופכים להיות ניטראליים.

ובשלב הבא אנחנו משתמשים בכוחות האלה כמו בשני ניגודים, נניח אהבה ושנאה, כאשר אנחנו מציבים ביניהם מנגנון שמחבר את שני כוחות הטבע האלוקיים ההתחלתיים דרך מִטען (עומס מועיל). המטען (העומס המועיל) הזה, זה החיבור והאיחוד שלנו.

במילים אחרות, על ידי זה שאנחנו מתחברים בינינו, אנחנו בעצמנו הופכים למִטען, ואז שני הכוחות מתחילים להאיר בתוכנו, בכך שמחוללים אור, כמו בנורת חשמל. וזהו המצב של העולם העליון, העתידי.

הכול מאוד פשוט. תתארו לעצמכם שאנשים עם תכונות מנוגדות עפים זה לקראת זה, הם עוד רגע יתנגשו ואז יתרחש פיצוץ, רצח, מלחמה. אבל באותו הרגע מתחילה בלימה על ידי החוק "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך". וכאשר המהירות פוחתת, מתחיל החיבור שלהם לפי החוק "ואהבת לרעך כמוך". בסופו של דבר, במקום התנגשויות ומלחמות פתאום שורה אהבה, אהדה, ידידות, צדק והסכמה.

לכן כל הציפיות והכמיהות של כל האנושות לחיבור הנכון ביניהם שנמצאים בין שני סמלים מנוגדים, נקראים "אוהל המועד".

הגדלות של אבותינו היא בזה, שהם גילו את החוקים האלה של הטבע והעבירו לנו בדאגה האין סופית שלהם לכל האנושות, כדי שאנחנו נוכל להשתמש בהם, בזה שמתקדמים בדרך הטובה.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 06.12.2013

ידיעות קודמות בנושא:
תנועה אל האור
בלי הגבלות אין בריאה
אוהל המועד (המשכן)

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ssV8M

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest