דף הבית / כלכלה / כסף / עשירים גונבים

עשירים גונבים

הערה: המיליארדר ריצ'רד ברנסון מצא את עצמו פתאום במצב שלא ציפה לו. הוא בעלים של קווי תעופה מפוארים מאוד ופתאום הוא הבחין שאנשים עשירים שיושבים במטוסים האלה, גונבים.

מתחילת השנה נעלמו 1700 שמיכות, 26,700 ערכות יוקרתיות למלח ופלפל, וכמות עצומה של פיג'מות, בשמים יוקרתיים וכולי. האנליטיקאים של ברנסון אומרים: "למעשה כל מה שלא ממוסמר, נעלם בשלב כלשהו". כפי שאנחנו יודעים, אותו דבר קורה גם במלונות. העָם "סוחב וסוחב". מהו הגֵן שנמצא בתוך האדם, גם באדם עשיר דיו, בשביל מה עליו לגנוב?

תשובתי: צריך להבין את טבע האדם. כאשר הוא יושב במטוס כזה, הוא כמו ילד קטן שהכול שלו. מציעים לו את הכול והוא רואה שהכול לפניו, זה לא משנה שהוא מיליארדר, היחס שלו לדברים, הוא כמו של ילד קטן.

שאלה: כלומר, בעיקרון, לא צריך לדון ולהאשים אף אחד?

תשובתי: לא. תכתוב: "כל מה שנמצא לפניכם, אתם יכולים לקחת איתכם". ואז תראה, שיכול להיות שהם אפילו לא ייקחו, מפני שמיד אתה מעמיד אותם במצב גשמי, זה כבר לא משחק. האדם ירצה להראות ש"אני לא צריך את זה, אני למעלה מזה!".

בכל זאת טסים שם אנשים לא רגילים, לברנסון יש מטוסים באיכות ורמה מיוחדת. קודם כל, אם מציעים להם, כלומר כבר מניחים שהם יכולים לקחת, אז הם ישימו לב באופן אחר לעצמם, כדי לא להשאיר רושם לא טוב. "שאני אתעסק בזה?.. מה, אני צריך את כפיות הכסף שלכם?". כלומר אתה משחק על נקודה אחרת.

כאשר האדם לא מרגיש כמי שנמצא ברשת קשר נוקשה וברורה בין בני האדם, שמחייבת אותו לנתינה וקבלה, הוא כביכול מתרומם באוויר, מרחף מעל התנאים האלה, ואז הוא מתנהג בצורה כזאת. כאשר אנשים ירגישו שהכול שייך לכולם, ובזה משתמשים אני ואחרים, וכל זה שלנו, אז כמובן שזה כבר עניין אחר. אז לא יהיה צורך בתגובות רשמיות, שום בקרה, או ספירה. אבל כל זה תלוי בהרגשה עצמית ש"זה שלנו". ואז ההרגשה שזה "שלנו" תכסה על כל ההרגשות האחרות, לא תופיע באדם שום מחשבה. הוא כל הזמן יימצֵא במצב כזה תלוי, שהכול שלנו.

הכול מכל וכל לחלוטין, זה אנחנו. זו כמובן תחושה מעניינת ונעימה, אבל כדי להגיע לזה עלינו עוד לעבוד הרבה על החינוך.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 30.07.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/zK5Rn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest