עשירייה שלמה

אתם תשיגו הכול בתוך ה"עשירייה", שזו קבוצה שמורכבת מעשרה חברים שעובדת על החיבור ביניהם (זהו תרגיל שאותו אנחנו מקיימים עכשיו), ולא סתם על ידי לימוד הזוהר או "תלמוד עשר הספירות". לא ידוע לכם באיזו צורה כל זה יתגלה, אבל זה יתגלה.

שאלה: איך אני צריך להחזיק את עצמי כלפי ה"עשירייה" שלי?

תשובתי: לפעמים אני צריך לבדוק את עצמי כלפי העשירייה הזאת, ה"מניין" הזה. לפעמים אני צריך לראות את המניין הזה כאדם אחד. לפעמים אני צריך לראות את עצמי למעלה מהעשירייה ולהשפיע על האחרים, ולפעמים אני צריך לראות את עצמי נמוך מהם, ולהימצא תחת השפעתם.

ולפעמים אנחנו מרגישים את עצמנו יחד, כשדה כוח אחד, שבו אנחנו נכללים זה בזה בשווה וכל אחד מורכב מכל העשרה. וכאשר כל אחד שכבר מורכב מעשרה, שוב נכלל בכל העשרה, אז זה כבר יוצא 10X10, כלומר 100. והמאה שוב נכלל בעשר ויוצא אלף, וכולי. בסופו של דבר, אנחנו ממלאים בכזאת צפיפות את השטח הזה בהתכללות ההדדית, שהוא הופך למשטח שלם רציף שעליו אנחנו מתחילים לגלות את הבורא.

אני יכול לתאר לעצמי שדווקא אני מביא חיסרון לעשירייה והאחרים דואגים לי, כמו "ז"ת דבינה". אני נמצא בתוכם כמו ברחם של אימא ומחייב אותם למשוך אליי את המאור המחזיר למוטב, כדי שאני אדבק עוד יותר חזק אליהם, אשפיע עליהם ואעזור.

או שאני יכול לגלות כזה יחס בעשירייה, כאשר כולנו יחד מתחברים לאחד שלם. לאחר השפעה אליהם וקבלה מהם, אני משיג יחד איתם כזה איחוד, שאני מרגיש שאצלנו הכול רק משותף, ומצפה בתוך השותפות, האיחוד הזה, לגלות את הבורא. באותו הרגע שה"עשירייה" משיגה את המושג "מניין" (איחוד מעשרה אנשים), אז בה מתגלה הבורא.

נאמר: "באתי ואין איש", כלומר הייתה חסרה כזאת שלמות, שבה מתגלה הבורא. לכן הבורא אומר: "באתי ואין איש". "איש" זו הדמות שבה יכול להתלבש הבורא.

מתוך שיעור על "תלמוד עשר הספירות" 06.05.2013

ידיעות קודמות בנושא:
שוויון זה מתנה מלמעלה
להעביר את כל המינוסים לפלוס
התקרבות בטור לוגריתמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wwvyn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest