דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / עריץ רע מתחבא בתוכי

עריץ רע מתחבא בתוכי

מיכאל לייטמן

שאלה: מה מסמל הביטוי "יצר הרע"? מה מהותו?

תשובתי: יצר הרע זה הרצון שלי (בעברית " יצר " בא מהמילה "רצון"), שאותו אני קבעתי כרע. יש לי הרבה רצונות כאלה, שלא מאפשרים לי להשיג את מטרת הבריאה, שהופכים למכשולים בדרך שלי.

המכשול בדרך להשגת המטרה העליונה הזו נמצא בתוכי ולא מחוץ לי! אבל אני בעצמי, בכוחותיי שלי, לא יכול לחסל אותו, לא יכול להיפטר ממנו. למרות שאני רואה, עד כמה שהוא מפריע לי, לא נותן לי לחיות, לא מאפשר לי להגיע להצלחה! לכן אני מכנה את התכונה הזאת שבי יצר רע.
היצר רע בתנאי, שאתה עושה כל מה שביכולתך ובכוחך כדי להיפטר ממנו… ולא מסוגל. אז אתה מגלה שהוא שולט עליך בכל, מרמה אותך, אבל אתה שוכח ושוב רוקד לפי החליל שלו. רע נקרא הרצון שאונס אותך.

הכרת הרע אינה תהליך פשוט. אני מוכרח להיות שופט אמיתי לעצמי, לא להיכנע לשוחד, לבדוק כל הזמן את המטרה, את עצמי, את התכונות שלי, להבין מה אני צריך לחסל בתוכי. אני עושה הכול, כדי להשיג זאת, אני מתאמץ בכל כוחותיי, חורק שיניים ואז לאותן תכונות, שעליהן אני לא מצליח להתגבר, אני קורא "יצר הרע".

אם האדם עושה את כל זה, הוא מכין את עצמו לתיקון מלמעלה, ואז יגיע האור ויתקן אותו. רק כשביצעת את כל מה שהיה בכוחך, אתה באמת משיג את הכרת הרע, ואז אתה כבר מוכן לפנות לבורא: "אני רוצה באופן סופי ומוחלט להיפטר מהיצר הרע ולא מסוגל!". אז אתה מגלה, שאת כל זה הוא מבצע – הבורא. ואז ביצר הרע הזה אתה מגלה את הקשר עם הבורא, שבכוונה הוא עושה לך את כל זה.

כל הבעיות, שעליהן אתה לא מסוגל להתגבר, הבורא יוצר, בכוונה עבורך, כדי שאתה תבנה איתו קשר, תפנה אליו!

ידיעות קודמות בנושא:
המוצא היחיד – קפיצה אל הבלתי אפשרי
איך יוצאים מעבדות?
משל שני הזאבים
ידיעות נוספות במדור: התפתחות רוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NYwUm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest