עד שיזכה להבין

laitman_2009-11_8747-70.jpg

רבי נחמן מברסלב: "בלימוד הזוהר היה בוכה הרבה, עד שיזכה להבין".

כשאני חושב על הרצון המתוקן אני מתאר את כולו – כשלי. אין אחרים, הם בתוכי, וכל זה – אני! לכן כשאני קורא בספר הזוהר, אני מתאר לעצמי שהכל מתרחש בתוכי. הרים, פסגות, נהר היוצא מגן עדן, מעלה – מטה, גשמי – רוחני, פרעה, משה, אברהם, גברים, נשים, מתחתנים ומולידים ילדים – כל זה מתרחש בתוכי, בתוך הרצונות שלי. יותר אין שום דבר.

תופעות שונות בתוך הרצון שלי מספרות לי על המתרחש. ספר הזוהר אומר לי מה שמתרחש בתוכי, בכל הכלי הענק של הרצון, שבו כלול הכל. מחוץ לו לא קיים דבר – כל המציאות – בתוכי. אז היכן הבורא?! – הוא גם שם בפנים. אם אני אצליח בתוך הרצון הזה להגיע להרגשת האיחוד, השפעה ואהבה בין כל חלקיו, פירוש הדבר שגיליתי את הבורא.

הבורא נקרא "בוא וראה" – "תבוא ותראה". היכן? בתוך הרצון, היכן שנמצא האור. האור נתפס ונקלט רק בתוך הרצון.

ככל שאתם תשתדלו יותר באופן הזה לשנות את ההסתכלות שלכם, כך ביתר קלות זה פתאום יסתדר. צריך פשוט להוריד זוג משקפיים אחד, שבהם אנחנו רואים את העולם שלנו, וצריך להסתכל בפוקוס אחר. ואז פתאום נגלה, שהמציאות מתבררת כשונה לחלוטין – לא המציאות שאנחנו רגילים לה. פשוט צריך להסיר ממנה את תמונת העולם הרגילה המסתירה אותה.

הזוהר נכתב בכוונה בשפה כזו, כאילו שמדובר על העולם שלנו: אברהם, יצחק, יעקב, עם ישראל היוצא ממצרים. הוא מסביר לנו כך בכוונה, בכדי שמהפוקוס המורגל מהעולם הזה נעבור לפוקוס שני, פנימי, ואז נראה שהכל מתרחש בתוכנו. אדם הוא עולם קטן. זהו התנאי שלפיו ניתן להבין את הרוחניות!

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 05.02.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/dnfCO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest