דף הבית / המשבר ופתרונו / סנונית ראשונה

סנונית ראשונה

העולם הולך לקראת שינוי והתחלה חדשה. בהדרגה ייעלמו כל המקצועות והייצור המיותרים, ויישאר רק מה שהכרחי ביותר. אנחנו עברנו את השיא של הצריכה, אנשים מאבדים את הרצון לרכישה, לאגירה. לא האופנה ולא העיצוב ולא המוצרים המיוחדים, כבר לא מעניינים רבים. הם מפסיקים להרגיש שזה מעלה את מצב רוחם, מזמין בהם הרגשה של כבוד או התפעלות של הסובבים. כל זה כבר חלף.

האגו שלנו, שהתפתח לא רק כמותית אלא גם איכותית, מביא אותנו למצב שונה לגמרי, לאיכות חיים חדשה, כאשר לגוף הפיזי שלנו דרוש רק מה שבריא וטוב: קצת ספורט, תזונה נכונה, משפחה נורמלית. לאט לאט חוזרת התחושה שדווקא זה מה שחסר לנו, שבמרדף הבלתי נלאה אחר הצריכה אנחנו איבדנו הכול.

המערכת האינטגרלית החדשה, שבעל כורחנו הופכת אותנו לאינטגרליים באיזון עם הטבע, מזמינה נחיצות להשאיר רק את הייצור ואת קשרי המסחר ההכרחיים ביותר. ובאופן טבעי, בקשר כזה תגדל האבטלה.

כדי להאכיל, להלביש ולהנעיל את כולם, דרושים 10% של בני אדם מתוך כלל האנושות. אז במה יעסקו האחרים?

והנה כאן יוצאת למקום הראשון השיטה של החינוך האינטגרלי, מפני שלאדם יידרש כל הזמן לפתח את הקשרים החברתיים הנהוגים בצורה נכונה, עד שכל האנושות תתאזן ותהפוך לחברה הרמונית ואינטגרלית לגמרי.

כדי להשיג את זה, אנשים צריכים כל הזמן לעבוד על עצמם, לשנות את עצמם ביחס לעולם הסובב החדש שמכתיב לנו את חוקיו.

לאורך כל ההיסטוריה אנחנו הכתבנו לעולם את הרצונות שלנו, ועתה הוא לא מאפשר לנו יותר לעשות את זה בצורה של הגבלת משאבים, מידות של כדור הארץ וכל השאר. אנחנו בכל זאת חיים במערכת יחסית סגורה, על אף שמקבלים אנרגיה מבחוץ: מהשמש, הירח, הכוכבים וכולי.

הגיע הזמן שאנחנו לאט לאט נעבור לשינוי של האדם עצמו. לכן הקורסים האינטגרליים זו ה"סנונית הראשונה" שמסבירה כיצד להתאים את עצמנו לסביבה בקשר הדדי, בינתיים לצורך תוצאות אגואיסטיות לגמרי. אבל עם הזמן הכול יהיה מכוון לכך, כדי ליצור חברה נכונה.

אם בעבר זה נראה כאוטופיה, מפני שזה הונחת מלמעלה לפי פקודות, לפי הכְתבה של מפלגה וממשלה כלשהי, אז עכשיו אנחנו הגענו לכזה מצב שבני האדם יבינו בעצמם שרק כך הם יוכלו למלא את עצמם.

לאדם תינתן האפשרות של כזה מילוי, שישחרר אותו מהרגשת הדיכאון והריקנות, שמתגלה היום יותר ויותר. וזו לא אשליה ולא פנטזיה נוספת של איזה סוציאליסט, טרוצקיסט או קומוניסט, בשום אופן לא! כל זה נבחן רק מנקודת מבטו של הטבע: כיצד הוא מעורר אותנו, לוחץ עלינו, דוחף אותנו קדימה על ידי הייסורים. וכדי להקדים את הייסורים, לנוע מהם בהדרגה קדימה ולהתקדם בדרך הטובה, דרושים לנו החינוך וההשׂכלה האינטגרליים.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "סודות האדם", תוכנית 2, חלק 1, 05.02.2013

ידיעות קודמות בנושא:
עלייה מעל העולם המדומה
אל עולם חדש, דרך קפיצה איכותית
לקראת האינטגרליות בדרך טבעית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lr8Y0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest