דף הבית / קבלה ומדע / טבע / סטייה מסוכנת

סטייה מסוכנת

laitman_41_70.jpg

מתוך שיעור מס' 2 בכנס הקבלה בברלין.

מתוך הרצאתי בפורום הרוחני העולמי (World Spirit Forum) בארוסה, שווייץ, 23.01.2006: "כל כוחות הטבע פרט לאגו האנושי נמצאים באיזון. הם מהווים מערכת אחידה, ורק האדם הוא שמפר את ההרמוניה שלהם. הכול בטבע קשור הדדית ושואף לאיזון בתוך עצמו ועם סביבתו. כתוצאה מהיחלשות הקשרים ההדדיים, מופר האיזון והאורגניזם מתחיל להיהרס. היכולת לשחזר את האיזון מהווה את התנאי לקיום החיים".

היום מדברים על כך רבות באמצעי התקשורת. הכול מבוסס על איזון הכוחות. זה מובן לנו, אך בכל זאת איננו קולטים עד כמה גדולה ההשתתפות שלנו בתהליך הזה. כל הטבע, בכל רמות ההתפתחות, נמצא במצב מאוד לא יציב. האדם צריך להיווכח שהוא, ורק הוא, גורם לחוסר האיזון שבטבע. הטבע השברירי שסביבנו תלוי לחלוטין בנו, ואנחנו בעצם החלק היחיד בבריאה שנמצא בחוסר-איזון.

האדם נמצא בלב האיזון שבטבע, והתנודות שלו מקרינות על הטבע כולו. בדרגות הדומם, הצומח והחי, הכול מתאזן אוטומטית, אינסטינקטיבית. כך עובד כל הטבע. רק האדם נמצא בסימן שאלה. ניתן לו חופש הבחירה, שממומש, למרבה הצער, בצורה אגואיסטית מאיימת מאוד: אנחנו כל הזמן סוטים לכיוון השלילי.

הסטייה הזאת מצטברת במשך אלפי שנים וכך בהדרגה אנחנו מוציאים את הטבע מאיזון. היום כולם מדברים על כך. עברנו את נקודת האל-חזור, וכבר איננו מסוגלים לעשות דבר עם האקולוגיה, עם זיהום האוקיינוסים העולמי, עם אפקט החממה ועוד.

אולם חכמת הקבלה אומרת שהכול בהחלט נמצא בשליטתנו. האנושות בלבד היא שגרמה לכל הסטייה הזאת. הבעיה היא להודות בכך. גם היום "חכמים" רבים עדיין מצהירים: "לא נורא, הטבע הוא מחזורי".

כמובן, איננו נמצאים בכנס לאקולוגיה ואיננו נלחמים על הגנת הסביבה. עלינו להבין שכל זה פועל לגמרי אחרת. בצורה כזאת הטבע בכוונה מלמד אותנו כיצד להתגבר על חוסר האיזון ולשנות את המגמה לכיוון ההפוך.

לשם מה? כדי שנחיה בעולם נקי יותר? כדי שיהיה לנו טוב יותר במשפחה, עם הילדים? שנחיה חיים שלווים, בריאים וארוכים? – ממש לא. אלו לגמרי אינן המטרות של השינוי שעלינו לבצע. השינוי דרוש בכדי שנתחיל לשלוט בעצמנו, לשלוט בהשפעתנו על הטבע, וכך נצא להרגשת הטבע שמחוץ לנו ונעלה אל העולם הרוחני, הנצחי והשלם.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס הקבלה בברלין, 28.01.2011

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bk9ZD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest