דף הבית / קבלה לעם / יהדות וקבלה / חגים ומועדים / חיים חדשים 628 – סוד הסוכה

חיים חדשים 628 – סוד הסוכה

מה מסמלת הסוכה בפנימיות האדם, מדוע בונים אותה מפסולת גורן ויקב וכיצד ניתן להפוך את ההתייחסות שלנו לאדם אחר מפסולת לדבר העיקרי בחיינו? (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי וניצה מזוז)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "חגים ומועדים: סוד הסוכה".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

נזכרתי בכך שבילדותי בחוץ לארץ לא היו סוכות. כשהתחלתי להתעניין בעומקה של התורה, בחכמת הקבלה, מצאתי בה את הסיבות למנהגים. כך הבנתי את סוד הסוכה: הסוכה מרמזת על עולם חדש שביכולתנו לבנות לעצמנו.

הסוכה היא עולם חדש שבונים מפסולת גורן ויקב, מדברים שאיננו מקנים להם חשיבות כלל. העולם שלי בנוי מדברים שחשובים לאגו שלי, דברים שאינם חשובים לי אינני מרגיש כלל. אם אהפוך את היחס, כך שמעתה כל מה שלא חשוב יהפוך לחשוב, ייבנה לי עולם חדש.

חלק גדול מהמציאות נסתר עתה ממני, כי התרגלתי מלידה לא לשים לב אליו. כיום חשוב בעיני מה שטוב לי, לא חשוב בעיני מה שטוב לזולת. זהו כל עניין הסוכה.

הייתי רוצה להגיע לחיבור עם כולם, ל"ואהבת לרעך כמוך", לשבוע ימים לפחות.

פסולת גורן ויקב: גורן זה חיטה, לחם. יקב זה יין. הפסולת מהם בדרך כלל לא חשובה לנו. למה חשוב "ואהבת לרעך כמוך"? על ידי היחס הזה בניתי את עצמי הפוך ובניתי עולם חדש.

למה מקשטים את הסוכה? להראות שהדבר יקר לנו, בנתינה מגיעים לחיים נצחיים. הסוכה מסמלת יציאה מהעולם האגואיסטי הצר, לעולם רחב של אהבה וחיבור עם כולם.

תוכניות קודמות על חג הסוכות:
חיים חדשים 442 – ארבעת המינים
חיים חדשים 440 – הסוכה שבלב
חיים חדשים 439 – אורות חג הסוכות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qK7Bw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest