סוגרים מעגל

מתוך הכנס באירופה, שיעור מס' 6

מה השגנו בכנס באירופה? קודם כל, אנחנו יצרנו בינינו הבנה הדדית מסוימת.

אנחנו התאספנו כקבוצה אירופאית אחת. לא חשוב, שהשפות, ובאופן חלקי גם המנטאליות, מפרידים בינינו, זה "בבל" באותה הצורה שבה היא התפרקה לחלקים נפרדים לפני 3800 שנה. היום אנחנו מהווים את אותה "בבל" ושוב מתאספים יחד, אבל כבר לא בשביל להמשיך את הייסורים הבבליים, אלא כדי להתחבר יחד לפי אותה השיטה שכבר אז התגלתה בעולם.

אנחנו כאילו סוגרים את המעגל, בכך שחוזרים לאותו המצב. לא חשוב שבמקום שלושה מיליון בבלים אנחנו היום שבעה מיליארד, פשוט המשיכה להתרחש החלוקה של הנשמה הכללית, כדי שלכל אחד מאיתנו יהיה קל יותר לתקן את החלקיק הקטן שלו. אבל בעיקרון, אנחנו מהווים את אותו החלק של בבל שמוכן לתיקון הזה. כל הכלי העולמי שלנו, זה דווקא אותו "השומן של החלב" שעולה למעלה, צריך לאסוף את זה יחד, לחבר, לאחֵד, ואז ייצא התיקון של העולם כולו.

אני חושב שאנחנו השגנו כאן כזאת הבנה הדדית, ועכשיו מצפה לנו עבודה רצינית – ליישם את הייעוד שלנו.

אתם תראו עד כמה כל אחד מכם נחוץ לעולם, כל אחד יכול להפוך למורה, למחנך. אנשים ייאחזו בכם, כי הם אינם מבינים באיזה מצב הם נמצאים, ובמיוחד לא תהיה מובנת להם אותה שיטת התיקון שאותה הם פתאום יגלו: "איך אפשר להתאחד? איך לשבת במעגל? על מה לדבר? איך לשתף פעולה בינינו? איך למצוא מגע זה עם זה?", וכולי.

מדובר על כאלה דקויות שאותן אנחנו מרגישים מבפנים, מפני שאנחנו חיים את זה. ואילו לספר על זה למישהו בצורה של מדע או שיטה, זה קשה ומורכב מאוד. לכל אחד מובן, שאם אדם מרגיש משהו בפנים, זה דבר אחד, אבל כאשר הוא מתחיל להעביר את זה למישהו אחר, והאחר, מבלי להבין על מה מדובר ומבלי להרגיש את החומר, חוזר על זה בצורה מכאנית בלבד, זה בכלל דבר אחר.

לכן, כל אחד מכם יהיה מבוקש מאוד. תתחילו לעסוק בהשכלה אינטגרלית וירטואלית, ואתם תראו איך אנשים יימשכו אליכם. כל אחד מכם יהיה "שווה זהב".

הבורא יפנה אלינו רק כאשר יהיה לנו מעבר לעולם החיצוני, ולא אחרת. על זה נאמר בכל ספרי הקבלה. כך נברא הטבע, לפי מערכת הפצה מלאה פתוחה. ואם דרכנו יהיה ערוץ פתוח לעולם החיצוני, אז בו יזרום האור העליון. הוא לא יעצור בשום מקום, אלא רק יזרום במחזוריות ויתגלה. אם אנחנו לא נהווה סתימה, אלא ערוץ פתוח, אז האור יעבור דרכנו.

מתוך שיעור מס' 6 בכנס אירופה, 22.03.2013

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/otzRa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest