סביבה נכונה

laitman_2009-11-06_zohar_tv_8165_70.jpg

בהתקדמותנו בדרך הרוחנית, אנחנו מתחילים באופן אגואיסטי להעריך את תכונת ההשפעה. היא נותנת חופש ומילוי, מאפשרת לנו לא להיות תלויים בשום דבר. היחס הזה לתכונת ההשפעה נקרא "לא לשמה". ואחר כך, תחת השפעת האור, תכונת ההשפעה הופכת בעצמה לערך עבורנו. היחס הזה לתכונת ההשפעה נקרא "לשמה".

כדי להשׂיג זאת, עלינו רק לבצע את עצות המקובלים. הנקודה שבלב מביאה אותנו לסביבה חדשה, לקבוצה, וגם אם נרצה בכך או לא, אנחנו מתחילים להתאחד עם האחרים. הודות לפעולות האלה אנחנו מייד מזמינים על עצמנו את האור המקיף (או"מ). הוא תמיד נמצא סביבנו, אך כעת אנחנו מושכים אותו בכוונה.

ככל שאני משקיע יותר מאמצים באיחוד עם האחרים, כך האור משפיע עליי חזק יותר ואני מתחיל לקבל התרשמויות חדשות. בסופו של דבר אני מגיע להערכה, שההשפעה זה טוב. כך היא נראית לי כעת: גבוהה, מיוחדת, וזה נקרא השפעת הסביבה.

הרי סביבה זה לא בני אדם. המאמצים שלנו, הרצונות המשותפים שלנו, מאפשרים להזמין את המאור המחזיר למוטב. כולנו נמצאים באוקיינוס של אור ויכולים למשוך אותו אלינו. הנה מה שמסמלת הסביבה הנכונה – סביבה העוזרת לי למשוך את האור, וכמו כן גם את האור הזה.

האור פועל ומשפיע עלינו, אפילו אם איננו עושים שום דבר, אך במקרה כזה התהליך זורם באיטיות, בקצב טבעי של התפתחות הרשימות. אך אם אנחנו מתחילים להזמין את האור באמצעות הלימוד, ההפצה והאיחוד עם החברים, אז אנחנו מעוררים על עצמנו את השפעת האור. .

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם מספר "שמעתי", מאמר ח', 29.09.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
גלאי ההשפעה
צל להסתרת האגואיזם
בשׂדה הרצון הרוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QKCUQ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest