נשאר בחיים!

laitman_2009-05-xx_ny_4848_70.jpg

שאלה: לא ברור כיצד אני יכול ליהנות מהשפעה ומה אני יכול לתת, הרי לי לעצמי אין שום דבר?

תשובתי: לא מדובר על נתינה חומרית, על דרגות הרצון: דומם, צומח וחי (למרות שגם זה חשוב אם מתבטא בצורה נכונה). קודם כל, כדי להשפיע צריך לתקן את הרצון ואת הכוונה, שיהיו מכוונים לצורה זו.

השפעה זה לא להתחיל מעכשיו לדחוף לך כל מיני מותרות. כדי להשפיע, עליך קודם כל לפתח את עצמך עד לרמה שתתחיל להרגיש את רצוני כרצונך. על ידך קיים הרצון שלי, ועליך לחברו לעצמך כאילו שהוא שלך. אז אתה מתחיל למלא את רצוני כמו את רצונך, הוא הופך לשלך. זה נקרא חכמת הקבלה (חכמה כיצד לקבל). ראו איזו פקחות מעודנת!

בתחילה היה נדמה לך שזהו רצון זר. עברת את המחסום הפסיכולוגי, חיברת את הרצון הזה אליך, ועכשיו אתה מרגיש את הרצון שלי כשלך. אני הפכתי בשבילך יותר חשוב מעצמך, כמו תינוק בשביל אימו, שבו נמצאים כל החיים שלה והיא מוכנה להשפיע לו בלי סוף, חושבת רק עליו. בדיוק כך אתה מתחבר אליי, הרצונות שלי נעשו בשבילך יותר יקרים משלך, ואתה עובד רק לטובתי! זה אומר שאתה מתייחס אליי בהשפעה שלמה. כיוון שרצוני הפך לרצונך, אתה נהנה בו! דווקא אתה נהנה בו בגלל שאתה ממלא אותו.

כך בהדרגה אתה מחבר אליך את כל הנשמות, כיוון שפעם הן היו חלק מ"האני" שלך. לפתע חתכו ממך את כל החלקים והתקינו לך "שבב" במוח שמכריח אותך לשנוא אותם, את חלקי הנשמה שלך! אתה מתחיל לזלזל בהם ולשנוא אותם. עכשיו עליך לעלות מעל האשליה הזו ולהתגבר על הדחייה הפסיכולוגית הזו. ברגע שאתה מתחיל להתייחס אליהם כחלקים אינטגרליים אמיתיים של עצמך, שקשורים אליך בקשר יציב, תתחיל להשפיע להם וליהנות!

עשית את העבודה, תיקנת את עצמך ועכשיו אתה נהנה. לא נדרש מאיתנו יותר כלום, חוץ מלהתגבר על המחסום הפסיכולוגי ועל השנאה, כדי שבמקום השנאה תבוא האהבה. אז אנחנו נהנה! תרגיש שדווקא הנשמות הללו, שהם חלקים זרים בשבילך עכשיו הם העיקרים, בהם נמצא שורש נשמתך. דווקא בהן אתה מגלה את הבורא, ואילו החלק בדרגות דומם, צומח וחי, שעד כה נחשב כעצמך, כעולמך, הוא בכלל אינו שייך אליך. אלה הן הדרגות הנמוכות שלך, למי אכפת אם הם חיים או מתים, והם באמת מתים ואתה נשאר לחיות עם הנשמה שלך!

לכן, לפני שעוזבים את העולם הגשמי הזה, עדיף להגיע למדרגה הראשונה של הנשמה. אז לא יהיה חבל להיפרד מהגוף.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "החירות", 17.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
האימא המאושרת של 7 מיליארד תינוקות
מחסום – מחיצה פסיכולוגית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QNABm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest