משלחת הצלה

שאלה: מה מרגיש העליון כשהוא משפיל ומקטין את עצמו למען התחתון? האם הוא סובל בגלל זה?

תשובתי: לא, הוא אינו סובל, אלא להיפך, הוא מוכן לרדת כדי לעזור לתחתון. העליון חדור מהבעיות של התחתון וזוהי הירידה שלו.

בעולם שלנו אני נכנס למעלית ויורד לקומה הראשונה. ואילו ברוחניות אני מקבל שׂכל אחר לגמרי, רגש אחר, בהתאם לקומה התחתונה. וזה מה שנקרא "משנה מקום משנה מזל". כל תנועה רוחנית היא שינוי צורה: משתנה המסך, משתנה הרצון. לכן, כשהוא יורד לתחתון, העליון הופך להיות דומה לו. הוא מתלבש בתחתון, הוא נראה כמו התחתון, ורק בפנים הוא שומר על הדרגה האמיתית שלו, הדרגה שאליה הוא יכול לעלות.

להקטין את עצמך ברוחניות, זה בכלל לא פשוט. לשם כך אתה צריך להיות חזק מאוד, כי הרי אתה "מקלקל" את עצמך, מקבל על עצמך פגם נוסף, רצון גדול שאליו נמשכות הקליפות. אתה מצדיק את זה רק בכך שזה למען הצלת התחתון. המטרה מקדשת את המעשׂים שלך ונותנת לך תוספת כוח. רק על ידי זה שאתה מכין את עצמך, צובר כוחות, אתה ראוי לבצע את משׂימתך.

אז אתה יורד וקובע קשר עם התחתון, שמקולקל ומוכתם באגואיזם. גם אתה שוקע בתוך הלכלוך והקלקול הזה, ובכך מכביד את עצמך עם התוספת הזאת של החושך וכוחות הטומאה, וכל זה רק כדי לעזור לו. עכשיו שניכם מקולקלים, אך אצלך בנוסף לפגמים החיצוניים, קיים מצבור פנימי של כוחות. בפנים אתה מתוקן ולכן בהתחברות עם התחתון אתה יכול להעלות גם את עצמך וגם אותו.

תאר לעצמך שאתה יורד לרמתו של נרקומן שאתה רוצה להציל. בדומה אליו, אתה מתחיל לצרוך סמים, מתחבר עימו, מתחיל לחיות בתוכו. עכשיו שניכם סובלים מהתמכרות לסמים. אחר כך אתה מפעיל את הכוחות שלך, מתחיל לתקן אותו ומוציא את שניכם מהביצה. הוא כבר נכלל בתוך הרצון שלך ועכשיו אתה מעלה אותו לדרגתך.

כאן אתה מתקן את אותו החלק ממך שנכלל בו, ואותו עצמו הכלול בך. זהו תיקון כפול הדורש מסך כפול. וכמו כן, הקלקול שלו הרבה יותר חזק משלך. והנה יוצא שההשפעה, ההתפשטות, תיקון התחתונים, הם הרבה יותר קשים מהתיקון העצמי. אך אתה מקבל הזדמנות למשוך אור בזכות התחתון, מה שנקרא "להוליד אותו", לגלות בו תפיסה חדשה.

ניתן ליישׂם זאת רק אם אתה מושך אור חדש מאין סוף הממלא את כל העולמות. דווקא ה"מנה" החדשה הזאת שמנוצלת לטובת התחתון, היא שמסבה הנאה ותענוג לאין סוף, לבורא. הודות לפעולה הזאת אתה מידבק בו.

מתוך שיעור על הקדמת ספר הזוהר, 19.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
נשימה ונשיפה
סערה מסביב לבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9I6ov

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest