משיגים איחוד

כנס חרקוב. שיעור מס' 2.

רק האור פועל ומשפיע עלינו. הוא נותן לנו אנרגיה. מצד אחד, יכול לשמש עבורנו כ"מנוע נצחי", ומצד שני, יכול לסגת, ואז אנחנו נופלים, נחלשים, עד כדי כך, שאפילו הקיום הבהמי הביולוגי שלנו מסתיים לגמרי. זה הכול האור. כל מיני הפעולות שמתרחשות בנו, גם החיוביות וגם השליליות, זה הכול השפעה של האור.

לכן אי אפשר לתרץ משהו על ידי איזה שהן בעיות פיזיולוגיות או אחרות. תכוונו הכול רק לאור. אם הוא קרוב יותר, אז יהיה טוב, אם הוא רחוק יותר, אז יהיה רע. וכך זה ביחס להכול. כל מה שמתרחש בנו, כמו בתוך כלי, מתרחש רק מההשפעה שלו.

האור הוא אחד, זה פשוט רצון להשפיע, רצון למלא, רצון לאהוב. וככל שאנחנו נברר יותר, נחקור מה זה אומר "אחד", איך אפשר להידמות לו, כך אנחנו נגיע מהר יותר למטרה.

"נו טוב, אני נזכר בזה שזה הוא עושה את זה, שהוא מציב לפניי כל מיני הפרעות". ומה הלאה? הלאה אנחנו צריכים לברר את האיחוד הזה. איך אנחנו יכולים לרכוש אותו, כאשר מתחברים בינינו למרות כל "הפינות" ו"החספוסים" שלנו.

אני חוקר ולומד איך הבורא משחק איתי, בכך שנותן לי מחשבות, רצונות, הזדמנויות, מקרים. וכשמאחורי כל זה אני מנסה לנחש אותו, אז אני מתחיל לראות כיצד זה משפיע עליי. זה כבר בירור של הנשמה ולא של האופי. כי כל מה ששייך להשפעתו של הבורא עליי ולהשפעתי עליו, מייצב, מגלה בתוכי את הנשמה שלי. ולהיפך, כל מה שפשוט קשור לאחרים, מבלי לכלול את האור של הבורא, שייך לגוף, לדרגת ה"דומם" הרוחנית או לדרגה הבהמית.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס חרקוב, 17.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
לבעור בעבודה הרוחנית
העיקר זו ההשתוקקות הפנימית
רוצה לברוח לעולם העליון!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Uvncs

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest