דף הבית / אהבה / משׂחק בהשפעה

משׂחק בהשפעה

שאלה: לא ברור כיצד הכלים גלגלתא ועיניים יכולים להישבר? הרי הם רצונות משפיעים, ועל השפעה אין הגבלה?

תשובתי: רצונות/כלים משפיעים, אינם קיימים! הכלי יכול רק לקבל. הבורא ברא רצון לקבל תענוג. הנברא יכול להשפיע, אם הוא יקבל מהאור את תכונת האהבה כלפי מישהו. אז הוא יוכל להרגיש את רצונו של האהוב ודרכו, דרך המסך שלו, למלא את האהוב באור מאחר והוא צירף לעצמו את רצונו של האהוב וזה נהיה כשלו. לכן נאמר: "ואהבת לרעך כמוך". הכלי פועל רק בכיוון אחד, הוא יכול רק לקבל ואינו יכול לתת כלום, כי הרי זה הנברא. לכן, הכלים גלגלתא ועיניים הם גם כן רצון לקבל תענוג. כשהם מאבדים מסך (כוונת ההשפעה), אז הם מקבלים אור למען עצמם ונשברים.

קיימים רק רצון ואור, אחד מהשניים! הרצון לקבל הוא כל חומר הבריאה. אם מולבש עליו מסך אנטי-אגואיסטי, כלומר תכונה שהתקבלה על ידו מהאור, וכל עוד האור מחזיק אותו כמו מגנט המחזיק חתיכת ברזל, אז הוא נשאר בהשפעה. ברגע שהאור נעלם, אז הרצון הזה מייד הופך להיות המקבל, בכוח הטבע שלו. אין כאן מה לעשות.

ניתן להעמיד כל אחד מאיתנו בתנאים כאלה שהוא יעזוב את הדמות האינטליגנטית והמתורבתת ויחזור ל"מצב הקדמוני" שלו. הכול תלוי רק בתיקונים! אם התיקונים נעלמים, אז נשאר רק הרצון האגואיסטי הלא מכוסה. מתווספים התיקונים, אז אנחנו יכולים "להיראות" כרצונות השפעה.

לכן גלגלתא ועיניים, זה אותם כלים דקבלה כמו האח"פ. רק שהם לא גדולים, יותר בהירים, לא כל כך גסים, לכן ניתן לבצע עליהם כזה תיקון שהם ייראו כאילו "משפיעים". אך ברגע שהאור והמסך ייעלמו, הם מייד נהפכים למקבלים כמו כל השאר. פשוט יותר קל לתקן אותם, אך בכל מקרה הם זקוקים לתיקון. בנברא אין שום דבר מלבד הרצון ליהנות.

מתוך שיעור על ספרו של בעל הסולם "בית שער הכוונות", 07.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
האם אני בכלל קיים או לא…?
ארבע בחינות של התפתחות הרצון
סדר תיקון הנשמה הכללית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xs6uC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest