דף הבית / המשבר ופתרונו / מקצוע העתיד

מקצוע העתיד

מתוך הכנס הווירטואלי במוסקבה, שיעור מס' 5

שיטת החינוך האינטגרלי, זה מקצוע העתיד. אנחנו צריכים לא סתם להשתדל לממש אותו, אלא להבין שכל אחד מאיתנו חייב לרכוש את המקצוע הזה. האנשים יזדקקו לנו.

כבר עכשיו אנחנו מתחילים להרגיש כמה אפשרויות והזדמנויות נפתחות לפנינו, אף על פי שאנחנו רק מתחילים ללמוד ולהפנים את השיטה הזאת, והאנושות בינתיים רק מתחילה להבין שהיא נמצאת במבוי סתום ואינה יודעת כיצד לפעול הלאה, לא במפעלים, לא בבתי הספר, לא בגני הילדים, לא במשפחות, ובאופן כללי, בשום מקום.

כל מה שצמח וגדל מבהמה והפך לאדם המודרני, בכל הגובה שלו, נמצא במשבר. אי אפשר למצוא אף תחום פעילות של האדם שהמשבר לא נגע בו: ביחסים עם הילדים, עם בני/בנות הזוג, עם עמיתים לעבודה, עם האוכלוסייה, עם מנהיגי המדינות, עם העולם, עם כל החיים, עם עצמנו.

המשבר הזה שהתגלה בכל תחומי החיים: במדע, בתרבות, במערכת הבריאות, ובשאר התחומים, מהווה משבר של האגואיזם שלנו, שמהווה בפני עצמו יסוד של כל מה שיצרנו. לכן הוא כולל ורבגוני.

המקצוע של מורה, של מתודיסט, של השיטה האינטגרלית לחינוך והשכלה, נדרש ומבוקש כבר היום. ואני קורא לכולם, לכל לומדי חכמת הקבלה, להבין עד כמה השימוש המעשי של חכמת הקבלה (השיטה האינטגרלית לחינוך והשכלה) חיונית לכולם.

הצורך הזה הבשיל בימינו. כי היום בעולם מורגש תהליך השבירה של הכלים העליונים, כאשר הרצונות השבורים והמרוסקים שנפלו מהשכבות הרוחניות החלו להתגלות בהמונים.

ואנשים מתחילים להרגיש שהחיים פשוט חומקים להם מהידיים, שהחיים מובילים אותם לאן שהוא ללא שום שליטה והם מאבדים את ההתמצאות, הערכים והכיוונים שלהם.

לכן עכשיו אנחנו נמצאים במצב חדש לחלוטין ויכולים לפנות בביטחון לכולם. אנחנו לא רק יכולים, אלא גם חייבים להראות לאנושות את הדרך אל העתיד המואר, כמה שזה ישמע בנאלי.

אנחנו יכולים לשנות את עצמנו ודרכנו את כל העולם, להפוך לחיל החלוץ של כל האנושות. אנחנו צריכים לכבד את החברים שלנו, לאהוב אותם, מפני שרק יחד איתם אנחנו יכולים לבצע את המשימה הזאת. וכל האנושות, כך או אחרת, תלך אחרינו.

מתוך שיעור מס' 5 בכנס הווירטואלי במוסקבה, 15.12.2013

ידיעות קודמות בנושא:
אופנה לשינוי אינטגרלי
מורים של העולם
נשאים של הנגיף האינטגרלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/aRhQN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest