מפתח לשמחה

שאלה: האם אנחנו יכולים להתקדם בשמחה?

תשובתי: אם האדם שקוע בתוך האגו שלו, ברצון לקבל שלו, אז וודאי שהוא לא מסוגל לשמוח, מפני שירגיש מזה רק ייסורים. אבל אם הוא מתעלה מעל לאגו שלו, כדי לא לדאוג לֵמה שמתרחש בתוכו, אלא לחיות במדרגה יותר עליונה ולהזדהות עם תכונת ההשפעה, עם העולם, עם כל מה שנמצא סביבו, אז הוא כל הזמן יכול להיות בשמחה.

עד לכזאת מידה, שהוא בכלל לא ירגיש מה מתרחש עם הגוף שלו. הגוף יכול לחיות ויכול למות, אבל האדם כבר לא ירגיש את עצמו שייך לגוף הזה.

עכשיו אנחנו לחלוטין מזהים את עצמנו עם הגוף הזה. אבל אנחנו יכולים להתפתח כך, שנתרחק בהדרגה ממנו יותר ויותר ובסופו של דבר בכלל נפסיק להרגיש שאנחנו קשורים אליו. כאילו שאני מרחף מעל לגוף הזה. וזה באמת כך, כי אם אני מזדהה עם תכונת ההשפעה, אז אני חי בתוכה. וזהו המפתח להתקדמות בשמחה.

אני יכול להשיג כזה דבר אם אני נכלל בסביבה ויחד עם כולם מארגן כוח אחד כללי של הקבוצה, לא אגואיסטי, אלא שנוצר מכל הניצוצות הרוחניים שלנו, שמחוברים יחד מעל לאגו שלנו. אנחנו מאבדים את הערך של האגו שלנו כמשהו לא חשוב, ואת הניצוצות מעלים ומקנים להם חשיבות עליונה. יוצא, שאנחנו מתחילים לחיות בתוך הניצוצות האלה, שמתחברים יחד, יוצרים כוח הרמוני אחד של הקבוצה.

חוץ מזה, על ידי זה אנחנו מפתחים כוח של השפעה הדדית, כלומר יכולים לדרוש את כוח ההשפעה הזה מהשדה הכוח העליון, מהבורא, אז אנחנו כל הזמן נהיה שרויים בשמחה. הכול תלוי באופן שהאדם מכוון את עצמו כלפי הקבוצה ואיך הקבוצה מכוונת את עצמה כלפי הבורא, כלפי שדה ההשפעה והאהבה.

זהו הגורם היחיד שקובע הכול. צריך להתנתק מה"אני" שלי ולעלות לדרגת "אנחנו", ואז הכול יתקבל בשמחה! זה לא פשוט, יש נפילות ועליות, אבל כך מתקדמים. כי כל פעם יוסיפו לנו אגו, רצון לקבל, כדי שאנחנו נתחזק עוד יותר, נתחבר חזק יותר עם שדה ההשפעה. אבל רק בדרך כזאת נעשית ההתקדמות.

אם אדם מזדהה עם המטרה, אז כל מה שמתרחש בדרך הזאת הוא מקבל בשמחה, מפני שמבין שזה אמצעי להשגת המטרה.

אבל אם אדם חושב רק על הבטן שלו – שקוע בתוך עצמו ולא מתעלה מעל עצמו, אז וודאי שהוא כל הזמן יסתובב בפרצוף "חמוץ", יסבול מהחיים שלו, תמיד יהיו לו תלונות כלפי הסביבה, כלפי הקבוצה, החברים, הבורא, המורה – הכול תלוי איך האדם מכוון את עצמו.

מתוך שיעור על מאמר מספר שמעתי, מאמריקה, 21.06.2012

ידיעות קודמות בנושא:
השפעה מביאה שׂמחה
הוראות הפעלה: כיצד להחזיר לעצמי את השׂמחה
בונים מקוביות את המדרגה הרוחנית הראשונה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/2WsBi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest